تجمع اعتراضی سهام‌داران مالباخته در تهران ادامه دارد

به گزارش رسانه های اجتماعی در ایران شمار زیادی از سهام‌داران متضرر در بازار بورس با تجمع مقابل ساختمان آن در تهران شعار‌هایی علیه دولت و مقام‌های حکومت سر دادند. در ویدیوهایی که از این تجمع در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده معترضان به بورس شعار می‌دهند : «‌ننگ ما ننگ ما، دولت الدنگ ما»

همزمان با تجمع اعتراضی دوباره سهام‌داران متضرر بازار بورس در تهران، وشدت گرفتن این اعتراضات تصاویری از نامه  استعفا حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار،منتشر شده که نشان می دهد ‌ از جایگاه خود کناره‌گیری کرده است.

او در نامه‌اش از «فراهم نشدن شرایط اعلامی جهت حمایت از صنایع،‌ بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران» بورس انتقاد کرده و «اقدامات سیاسی و ورود غیرحرفه‌ای و بیش از حد اشخاص و مسئولین به مباحث بازار سرمایه» را نیز مورد اشاره قرار داده است.

با این حال پس از انتشار خبر، حسن قالیباف اصل با تکذیب آن گفت: «نمی‌دانم خبر استعفای من را چه کسی منتشر کرده است.»

او افزوده است : «شاید من را برکنار کنند اما استعفا نکرده‌ام.»

یاد آور می شود که یک روز پیش از این اعتراضات نیز گروهی  از افراد متضرر در بازار بورس مقابل ساختمان آن تجمع کرده و شعارهایی از جمله «پول مارو دزدیدن،‌ دارن باهاش پز میدن»، «مرگ بر روحانی» و «مرگ بر مفسد اقتصادی» سرداده بودند.

گفته شده است که در پی این تحولات و اعتراضات حسن روحانی، از شورای عالی بورس خواسته برای «حفظ تعادل در بازار سرمایه و شفافیت و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران» تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کند.

همزمان در مجلس نیز نمایندگان برای رسیدگی به این موضوع با حضور وزیر اقتصاد و مسئولان بورس تشکیل جلسه داده‌اند.

همچنین  قالیباف، نیز  در انتقاد به عملکرد دولت در زمینه مدیریت بورس گفته است: «رییس دولت رسما از مردم دعوت کرده و به آن‌ها اطمینان داده است، مردم باید این بودن دولت را احساس کنند.»

او در ادامه افزود: «چه‌طور ممکن است وقتی قیمت ارز بالا می‌رود بازار سرمایه دچار آسیب شود و وقتی قیمت ارز کاهش می‌یابد هم این آسیب وجود داشته باشد؟ این جز سوء مدیریت است؟»

از سویی احمد نادری، نماینده تهران، نیز از طرح استیضاح فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد، با ۱۰۲ امضا و ارائه آن به هیات رییسه‌ مجلس خبر داد و “افتضاح بورس” را در صدر محورهای این استیضاح عنوان کرد.

یاد آور می شود که اعتراضات این مال بختگان  متضرر از بازار بورس در شرایطی صورت می‌گیرد که افت شدید شاخص بازار بورس تهران همچنان ادامه دارد.

پس از گزارش‌ها درباره افت ۳۷ هزار واحدی روز دوشنبه، اکنون خبرگزاری ایلنا از افت ۱۹ هزار واحدی به عقب‌نشینی در کانال ۱/۲ میلیون واحدی در بورس خبر داده است.

شمار زیادی از  کاربران در رسانه‌های اجتماعی در انتقاد به وضعیت مدیریت بازار بورس از عبارت “کازینوی اسلامی” برای آن استفاده می‌کنند.