تجمع دوباره بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سراسر ایران:ما دیگه رای نمیدهیم

شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران در تهران امروز (یکشنبه)،  مقابل ساختمان مجلس و در شهرهای ایلام، کرج، خرم آباد، تبریز و زنجان، قزوین ، مشهد ،کرمانشاه، اهواز، نیشابور، رشت، بجنورد، اصفهان و … در مقابل اداره تامین اجتماعی شهر خود با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان با سردادن شعارهایی هم چون “فریاد از این همه بیداد” ، “معیشت حق مسلم ماست” . دشمن ما همین جاست ، دروغ میگن امریکاست .”ننگ ما ننگ ما  دولت الدنگ ما” ما دیگه رای نمیدیم از بس دروغ شنیدم .”تامین اجتماعی خجالت  خجالت “. “تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم “.برای چندمین بار دست به راهپیمایی در خیابان های شهر و تجمع در مقابل سازمان تامین اجتماعی زدند.

این شهروندان  در شرایط بسیار سخت معیشتی، با کمترین حقوق روزگار را سپری می کنند. آنان  می‌گویند در حالی که خط فقر به ۱۲ میلیون تومان رسیده، حقوق بازنشستگان و کارمندان به یک‌سوم این میزان هم نمی‌رسد.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون ، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

در ادامه این خبر آمده است که مالباختگان بورس  نیز در تهران در برابر تالار بورس اوراق بهادار (سعادت آباد)، در اعتراض به فساد مدیریت بورس و دخالت مافیای حکومتی (بنگاه های حقوقی) در آن، که سبب ریزش های پیاپی بورس و از میان رفتن دارایی سهامداران کوچک شده است.

آنان د راین تجمع شعار می دادند: مردم رو غارت کردین ملت را ذله کردین . مرگ بر روحانی ، ننگ بر روحانی