تحریم جشنواره دهه فجر گسترش می یابد و حتی هنرمندانی که شرکت ندارند، آن را حرام می دانند

در واکنش به تهدید یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که گفته بود همه هنرمندانی که جشنواره فجر را تحریم کرده اند باید برای همیشه از فعالیت هنری محروم شوند اعلام کرد

در ادامه پیکار هنرمندان ایرانی علیه سرکوبگری ها و بی لیاقتی های رژیم که به تحریم جشنواره موسوم به دهه فجر انجامیده، حمید فرخ‌نژاد، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر، در واکنش به تهدید یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که گفته بود همه هنرمندانی که جشنواره فجر را تحریم کرده اند باید برای همیشه از فعالیت هنری محروم شوند اعلام کرد که  او نیز به رغم آن که اثری در این دوره جشنواره ندارد، آن را تحریم می‌کند.

حمید فرخ‌نژاد در نامه سرگشاده‌ای به نصرالله پژمان‌فر، نوشت که «در همصدایی با مردم عزادار و معترض ایران» و نیز «در جهت حمایت از همکاران» خود جشنواره فجر را تحریم می‌کند.

وی افزود: «باشد که یاد بگیرید با اصحاب هنر با زبان زور و تهدید صحبت ننماید.»

نصرالله پژمان‌فر اعلام کرده بود که  او و شماری دیگر از نمایندگان مجلس طرحی را برای «محرومیت» هنرمندان معترضی که از شرکت در جشنواره‌های فجر انصراف داده‌اند، ارائه خواهند کرد.

طی روزهای گذشته و در پی سرنگون کردن هواپیمای مسافربری بر شمار هنرمندانی که از جشنواره‌های فجر انصراف داده‌اند افزوده شده‌ است.