تحریم های جدید آمریکا علیه ظریف، ممکن است دارایی و سفرش به نیویورک را هدف بگیرد

ظریف پیشتر بدون نامی از تحریم وی از سوی امریکا  در پاسخ به گزارشگر «سی ان ان» در ایران گفته  بود که اعمال تحریم ها بر رهبری ایران توهین مضاعف ایالات متحده است

کارشناسان آمریکایی امروز (آدینه) ارزیابی کردند که با اعلام ضمیمه کردن نام محمد جواد ظریف به لیست افراد تحریم شدۀ حکومت اسلامی ایران، ممک است اموال او در ایالات متحده را نیز دربر گیرد و همچنین ادامه مسافرت های او به آمریکا را مختل سازد. ولی رفت و آمد او به مرکز سازمان ملل در نیویورک همچنان امکان پذیر خواهد بود.

تحلیلگران آمریکایی گفتند که  محمد جواد ظریف  دیپلمات ثروتمند حکومت ایران که بیش از یک سوم از عمرش را در ایالات متحده گذرانده، بزودی با تحریم دارایی ها و محدود شدن امکان سفرش به ایالات متحده در روزهای آتی روبرو شود.

استیو منوشن، وزیر دارایی ایالات متحده، پیشتر در کاخ سفید گفته بود که  پرزیدنت دونالد ترامپ به او دستور داده است تا پایان هفته محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را هدف تحریم قرار دهد.
ظریف از جمله ۱۲ عضو «شورایعالی امنیت ملی» ایران است که توصیه هایی به رهبر جمهوری اسلامی ارائه می دهد.

وندی شرمن، رئیس گروه آمریکایی مذاکره کننده با ایران در دولت اوباما، در مصاحبه ای با بخش فارسی صدای آمریکا گفته بود : «ظریف به رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهور نزدیک و وزیر خارجه ای وفادار به حکومت است.»

هوشنگ امیراحمدی، رئیس شورای ایرانی آمریکایی، می گوید: «وقتی آمریکا خامنه ای را در لیست تحریم های آمریکا قرار داد، طبیعی بود که ظریف هم افزوده شود، زیرا او روی دیگر سکه است.»

در جریان بازدید بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، از تهران ظریف در ملاقات های او با رهبر جمهوری اسلامی، حسن روحانی و قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه، حضور نداشت.

حسن روحانی استعفای ظریف را نپذیرفت. سلیمانی بعدتر گفت ظریف از حمایت ویژه مقام های ارشد و خامنه ای برخوردار است.

امیراحمدی می گوید تحریم وزیر امور خارجه ایران نتیجه حملات پیاپی اش به ترامپ و دولت او در توییتر است: «او مستقیما به رئیس جمهور یک کشور بزرگ اهانت کرده است و نباید چنین می کرد.»

ظریف پیشتر بدون نامی از تحریم وی از سوی امریکا  در پاسخ به گزارشگر «سی ان ان» در ایران گفته  بود که اعمال تحریم ها بر رهبری ایران توهین مضاعف ایالات متحده است.

در بیوگرافی ظریف در وبسایت «دیپلماسی ایرانی»، وبسایت متعلق به صادق خرازی دیپلمات پیشین ایران، گفته شده که ظریف یکی از دیپلمات های ثروتند حکومت ایران در خانواده ای نسبتا مرفه در تهران به دنیا آمده است وپدرش   تاجر بود و او را سال ۱۹۷۷ برای ادامه تحصیلات دانشگاهی در رشته روابط بین الملل در دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو به آمریکا فرستاد.

وی ۱۹ سال در ایالات متحده زندگی کرده است ودر مدت  سی سال دو مدرک از دانشگاه های سانفرانسیسکو و دو مدرک از دانشگاه دنور دریافت کرد. ظریف در مقام های متفاوتی در دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک فعالیت کرده است .

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پیشتر گفته بود: « بعضی باور دارند که حسن روحانی رئیس جمهور و جواد ظریف وزیر خارجه افرادی میانه رو هستند اما حقیقت این است که آن ها صرفا ویترینی جلا داده شده برای فریبکاری بین المللی آیت الله ها هستند».

5 دیدگاه‌

 1. ما امیدواریم آمریکا و ارو پا اموال رهبر ایران و مقامات ایرانی را که حق بیت المال را تاراج میبرند بلوکه کند

 2. نه بابا! ظریف ثروتی نداره که بلوکه شه درآمریکا. درسهای دانشگاهی را خوانده وچهارمدرک معتبر ازهمان کشور غربی گرفته وکیف دنیا را میکنه ومثل حضرت علی ساده زندگی میکنه این حرفها شاید وشاید شایعات بازدشمن باشه برای تضعیف رژیم پلید ایران.

 3. ای ظریف راستگو، یکبار جرات داشته باش و راست بگو که دروغ است ابزار عمامه دار در دزدیدن ثروت ایرانی و جان ایرانی، ابزار دروغین امام زمان و زنده ماندن او بیش از ۱۰۰۰ سال و مدل غیبی اش

 4. بازی های جواد ضخیم کار با پشت صحنه کری لنگ دراز دیگر رنگ باخته است چرا که ولاد مخوف صحنه شطرنج خاورمیانه را آهسته آهسته به دونالد شیردل می بارد.
  پاینده ایران.

 5. جالبه ترامپ به یک ملت توهین میکنه اشکالی نداره حالا ظریف به یک شخص توهین کرده کار بدی کرده
  انشاالله به زودی نماز رو در بیت المقدس برگزار میکنیم
  آمین

Comments are closed.