تحریم ها علیه رژیم ایران، چند میلیارد دلار به سازمان های ترور تحت حمایت آن، زیان مالی وارد کرد

دولت آمریکا از طریق تحریم توانسته منابع مالی حزب‌الله لبنان را نیز محدود کند

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده  در امور تروریسم و اطلاعات مالی این کشور گفت: بیش از ۱۹۰ دور تحریم علیه حکومت ایران که بزرگترین حامی گروه های تروریستی از جمله حماس و حزب الله در لبنان ،حوثی ها در یمن و حشدالشعبی در عراق  است اعمال کرده‌ایم و به این طریق تهران را از میلیاردها دلار برای کمک به آنان محروم ساختیم .

وی افزود: این تحریم‌ها از زمان آغاز به کار دولت پرزیدنت ترامپ، علیه بیش از ۲۶۰۰ فرد، شرکت، کشتی و هواپیما اعمال شده‌اند. و توانسته است جلوی بسیاری از تحرکات گروه های تروریستی  تحت حمایت حکومت ایران را بگیرد.

مندلکر گفت :«رژیم ایران  میلیاردها دلار را از مردم خود محروم کرده و برای حمایت از گروه‌های تروریستی همچون حماس، حزب الله لبنان و رژیم‌های دیکتاتوری چون بشار اسد که میلیون‌ها نفر از مردم کشورش را آواره کرده و صدها هزار نفر را قتل عام کرده است، هزینه می کند.

این مقام  آمریکایی گفت: جنایات رژیم ایران، در سوریه موجب شده پناهندگان محروم و کودکان آنها که در این کشور اقامت دارند را برای حمایت از دیکتاتور سوریه روانه جبهه‌های جنگ در سوریه کند.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ایالات متحده گفت: «دولت آمریکا از طریق تحریم توانسته منابع مالی حزب‌الله لبنان را نیز محدود کند».

وی افزود:  وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط در سال جاری بیش از ۱.۳ میلیارد دلار جریمه در ارتباط با تحریم‌ها علیه کسانی که به نقض تحریم‌ها متهم شده‌اند اعمال کرده است.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت:  منابع تروریسم مالی ایران از طریق تحریم‌هایی که علیه سپاه پاسداران، بانک مرکزی ایران و همچنین بیشترین بخش های درآمدزا در اقتصاد ایران یعنی انرژی ، نفت ، حمل و نقل ، فلزات گران‌بها ، حمل و نقل هوایی و خودرو و قرار دادن بیش از۱۰۰۰ نهاد و شخصیت حکومتی ایران در لیست تحریم‌ها در حال خشک شدن است .

وی در خاتمه گفت: این تحریم‌ها همچنین شامل بخش صنایع پتروشیمی که سپاه پاسداران را تأمین مالی می‌کند، نیز می باشد .

کارشناسان خبری می گویند سپاه پاسداران بیش ۵۰٪ از کل ظرفیت تولید پتروشیمی ایران را کنترل می کند. و مسئولیت۵۰٪ از کل صادرات پتروشیمی را نیز به عهده دارد.