تحلیلگران اسرائیلی می گویند که انگشت حکومت ایران در اغتشاشات دیده میشود

بسیاری از تحلیلگران اسرائیلی بر این باورند که رژیم ایران در به راه انداختن آشوب هایی که قرار است شش هفته دیگر ادامه یابد نقش داشته است. برخی منابع آگاه نیز می گویند که هزینه کلان برگزاری این تظاهرات به مدت شش جمعه متوالی، توسط حکومت ایران پرداخت می شود.

همانگونه که انتظار می رفت، رسانه های همگانی در حکومت اسلامی ایران و همچنین سران آن کشور در سه روز اخیر کوشیده اند بیشترین بهره برداری تبلیغاتی را از این اعتشاشات به دست آورند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در سخنان امروز خود سخنان زشتی علیه اسرائیل بیان داشت و این کشور را به ارتکاب جنایت علیه فلسطینی ها متهم ساخت. این سخنان از زبان مقام رژیمی شنیده می شود که جنایات شنیعی در ایران انجام داده و در سوریه و یمن و نقاط دیگر عامل کشته شدن صدها هزار نفر انسان بوده و اکنون می کوشد فلسطینیان را نیز به یک جنگ نیابتی علیه اسرائیل بکشاند.

سپاه پاسداران حکومت اسلامی نیز در بیانیه خود عملا از نقش رژیم ایران در به راه انداختن این آشوب ها اعتراف کرد و اعلام داشت که حکومت ایران، در هر شرائطی به پشتیبانی و کمک نسبت به فلسطینی ها ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه حکومت، بهرام قاسمی در واکنش روز گذشته خود، کوشیده بود پای عربستان سعودی را به میدان بکشد و ادعا کرده بود که “برقراری ارتیاط از جانب عربستان سعودی با اسرائیل، باعث گستاخی اسرائیل شده است”.

گروه تروریستی حماس در غزه از ماه ها پیش اعلام کرده بود که در آستانه هفتادمین سال استقلال دوباره اسرائیل، قصد دارد به این رشته اغتشاشات دست بزند.

درباره واکنش های مقامات حکومت اسلامی ایران، این گزارش را نیز از همکارمان آقای مرتضی لطفی می شنویم:

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری اسلامگرای ترکیه نیز یک بار دیگر خصومت خود نسبت به اسرائیل را بیان داشت و گفت که این کشور به یک “تهاجم غیرانسانی” نسبت به فلسطینیان در غزه دست زده است.

همانگونه که انتظار می رفت، دو کشور مصر و اردن که با اسرائیل پیمان صلح دارند و همچنین اتحادیه عرب، از اسرائیل به شدت انتقاد کردند.

دولت آلمان از ادامه این تنش در مرز اسرائیل با غزه ابراز نگرانی کرد و خواهان پایان بخشیدن به آن شد.

تحلیگران اسرائیلی می گویند: از آن جا که حماس در حل مشکلات مردم غزه ناکام مانده و اوضاع در آن سرزمین هر روز بدتر می شود، اکنون این تعرض ها را به راه می اندازد که مردم را با دشمنی نسبت به اسرائیل سرگرم نگاه دارد.

 

یک دیدگاه

  1. ما هم معتقدیم که قطعا حکومت ایران در اغتشاشات کنونی در مرزهای اسرائیل دست دارد و هزینه های کلان این بازی های احمقانه سیاسی را پرداخت میکند در حالی که در ایران کسانی محتاج نان شب خود هستند ، ولی بدانند و آگاه باشند که این اغتشاشات کوچکترین آسیبی به امنیت اسرائیل بزرگ وارد نخواهد کرد و نیروهای مقتدر امنیتی اسرائیل حرکات بچه گانه و جاهلانه آنها را زیر نظر دارند و اجازه هیچ تعرضی به خاک پاک اسرائیل را نمیدهند

Comments are closed.