تحلیلگران می کوشند میزان تاثیرگذاری بازگشت تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را ارزیابی کنند

تقریباً همه تحلیل گران بر این باورند که تحولات جدید ضربه جبران ناپذیری بر توان مالی رژیم جمهوری اسلامی ایران وارد خواهد کرد

تحلیلگران می کوشند میزان تاثیرگذاری بازگشت تحریم های اقتصادی علیه رژیم جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار داده و آن را ارزیابی کنند.

تقریباً همه تحلیل گران بر این باورند که تحولات جدید ضربه جبران ناپذیری بر توان مالی رژیم جمهوری اسلامی ایران وارد خواهد کرد.

ولی در این مورد که آیا موجب سقوط رژیم خواهد شد یا نه ارزیابی ها متفاوت است.

در بیانیه روز جمعه کاخ سفید تاکید شده که همه تحریم های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی که بعد از توافق سه سال پیش تعلیق شده بود باز می‌گردد.

بیانیه کاخ سفید تاکید دارد که این سخت ترین تحریم هایی است که بر جمهوری اسلامی اعمال می‌شود در بخشی از این بیانیه به جزئیات تحریم ها اشاره شده و آمده است تحریم‌ها بخش‌های زیادی از اقتصاد ایران از جمله انرژی شامل نفت- گاز و پتروشیمی -داد و ستد و گروه‌های مالی را در بر می گیرد.

در این بیانیه آمده است ۷ نفر نهاد و شرکت دوباره به لیست تحریم بازمی‌گردند.  ۳۰۰ فرد یا شرکت جدید در تحریم های جدید به لیست اضافه شدند در این بیانیه تاکید شده که بانک مرکزی ایران و موسسات مالی ایران به لیست اضافه شدند.

مانند بیانیه‌ی قبلی درباره ایران کاخ سفید تاکید دارد دارو – غذا و محصولات کشاورزی و تجهیزات پزشکی همچنان از تحریم‌ها هستند و تجارت آنها مانند گذشته ادامه خواهد یافت.

وزیر خارجه آمریکا هم در توییتری تصریح کرد اقدامات ما رژیم جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است.

مردم ایران که شدیداً در این رژیم متحمل رنج و آسیب شدند.

مایک پمپئو در ادامه اضافه کرد که به همین دلیل است ما معافیت‌های بشردوستانه زیادی را در حوزه غذا و دارو و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته و خواهیم گرفت.

کاخ سفید در بیانیه خود ابراز امیدواری کرده است با این تحریم‌ها منابع مالی رژیم برای حمایت از گروه‌های تروریستی محدود شود.

همچنین ایران باید برنامه موشکی خود را متوقف کند.

در بخش پایانی بیانیه کاخ سفید آمده است که ناقضان حقوق بشر و عوامل سرکوب مردم ایران در داخل کشور تاکنون تحریم شدند و این تحریم‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.

در این بیانیه همچنین به شرکت ها و موسسات و دیگر کشورها هشدار داده شده است که اگر تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را رعایت نکنند باید منتظر عواقب آن باشد.