تحلیلگر ارشد اندیشکده هاتسون: آمریکا باید به نصب تجهیزات دفاع موشکی در عراق اقدام کند

مایکل بریجنت تحلیلگر ارشد مسائل خاورمیانه در اندیشکده هاتسون در مورد حمله موشکی جمهوری اسلامی به مواضع داعش در سوریه و تبعات آن می گوید آمریکا برای حفاظت از مواضع خود در عراق باید به نصب تجهیزات دفاع موشکی در عراق اقدام کند.

مهمترین مسئله در این حمله موشکی جمهوری اسلامی این است که با عبور از حریم هوایی عراق عملا حق حاکمیت این کشور را نقض کرده و این سرپیچی کامل از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل می باشد.

مایکل بریجنت می گوید حال اگر این موشک ها در عراق سقوط می‌کرد ریسک تلفات جانی نیروهای ما در پایگاه ها در عراق وجود داشت.

این مفسر می گوید ایالات متحده حال باید به طور جدی در مورد ارسال تجهیزات دفاع هوایی به عراق برای مقابله با حملات موشکی ایران که بنا دارد در اهدافی در سوریه عمل کند فکر کرده و تصمیم جدی بگیرد.

مایکل بریجنت در مورد تبعات این حمله جمهوری اسلامی در راستای تقابل با متحدان آمریکا در منطقه اسرائیل و عربستان سعودی می گوید این دو کشور حتما از آمریکا خواهند خواست که تجهیزات دفاعی و بازدارنده تهدیدات هوایی از جانب ایران در عراق را برای دفاع از خود مستقر کنند و آماده واکنش باشند تا بتوانند موشک های ایران را که در حریم هوایی عراق قرار دارند سرنگون کنند.

فرقی نمی کند که هدف این موشک ها اسرائیل یا عربستان سعودی و یا حتی نیروهای آمریکا در عراق باشد.

عملاً این اقدام ایران تحریک کننده است جمهوری اسلامی می‌خواهد نشان دهد که توان استفاده از حریم هوایی کشوری را که به آن به عنوان دست نشانده نگاه میکند دارد.

ایران ادعا می کند که با این موشک ها و شعار مرگ بر اسرائیل و سعودی، کشورها را می ترساند