تحلیلگر اسرائیلی: بولتون بهترین انتصاب از نظر منافع اسرائیل محسوب می شود

رسانه های اسرائیلی امروز (یک شنبه) نیز به ابراز واکنش نسبت به انتصاب جان بولتون به سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید ادامه دادند. اکثر روزنامه ها نوشتند که از دیدگاه منافع اسرائیل، هیچ انتصابی بهتر از این نمی توانست وجود داشته باشد.

روزنامه “ییسرائل هیوم” در گزارش تحلیلی امروز (یکشنبه) نوشت: بولتون همیشه خواهان اتخاذ سیاست های قاطع علیه دشمنان و مخالفان بوده و بر این باور است که ایالات متحده نباید در برابر زایده خواهی های برخی رژیم ها کوتاه بیاید.

پروفسور اوراهام بین تسوی، استاد دانشگاه و کارشناسا امور ایالات متحده در این مقاله تحلیلی افزوده نوشت: بولتون از جمله شخصیت هایی در ایالات متحده است که از خطرات اسلام افراطی به خوبی آگاه است و بر آن تاکید می گذارد و توصیه می کند که کشورهای غربی به صورت قاطعانه علیه آن اقدام کنند.

این تحلیلگر بخش بزرگی از مقاله خود را به دیدگاه های بولتون علیه حکومت اسلامی ایران اختصاص داد و یادآور شد که بولتون در دوران نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل، همیشه از مخالفان سرسخت برنامه های اتمی حکومت اسلامی ایران بوده و حتی گفته است که در صورت لزوم، برای جلوگیری از آن که رژیم ایران بتواند بمب هسته ای تولید کند، نباید حتی از کاربرد امکانات نظامی علیه رژیم ایران روی گرداند.

چند تن از وزیران کابینه اسرائیل نیز انتصاب بولتون را یک اقدام کاملا به جا دانسته اند.

احتمال می رود که بولتون در آینده نزدیک از اسرائیل دیدار کند، ولی هنوز تصمیم قطعی در این باره گرفته نشده است.