تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل: خامنه ای با برپایی ستاد جنگی کورونا، می خواهد ناتوانی های رژیم را پرده پوشی کند

دستور علی خامنه ای برای برپایی “ستاد مبارزه با جنگ میکربی” که امروز (آدینه) انتشار یافت، از جانب تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل چنین تلقی شد که رهبر حکومت اسلامی ایران می خواهد با وارد کردن پای نیروهای مسلح به ماجرا کورونا و تبدیل آن به یک هجمه دشمن، افکار عمومی در ایران را از ناتوانی های رژیم برای رویارویی با خطری که ممکن است باعث فروپاشی رژیم گردد، منحرف سازد.

خامنه ای این دستور خود را چنین توجیه کرد که ممکن است شیوع ویروس کورونا “یک حمله بیولوژیکی دشمن” بوده است. فرماندهان سپاه پاسداران پیشتر ادعا کرده بودند که این ویروس توسط ایالات متحده و به هدف به شکست کشاندن اقتصاد رژیم ایران، شیوع یافته است.

این ادعای کودکانه در حالی مطرح می شود که سراسر جهان و از جمله ایالات متحده، به بزرگترین و بی سابقه ترین زیان های مالی در نتیجه شیوع این برنامه کشانده شده اند و سازمان جهانی بهداشت آن را یک فاجعه همه گیر جهانی نام نهاده است.

دستور خامنه ای برای برپایی آن چه که “قراردگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح” نامگذاری کرده اند، در حالی از جانب خامنه ای خطاب به سپاهی سرلشکر باقری فرمانده نیروهای مسلح رژیم صادر می شود که دو روز پیش از آن خامنه ای دستور داده بود که حسن روحانی یک ستاد مبارزه با کورونا برپا سازد و خود، در راس آن قرار گیرد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که بسیار طبیعی بود که ارتش و سپاه پاسداران، همه امکانات لجستیک خود از قبیل بیمارستان ها، پزشکان، پرستاران و تجهیزات بهداشتی و درمانی را در اختیار آن ستاد قرار دهد. ولی اکنون، خامنه ای با به میدان آوردن پای نیروهای مسلح، در واقع می خواهد این مصیبت پزشکی را به یک موضوع جنگی مبدل سازد و با این ادعا که شرائط فوق العاده جنگی در کشور حکمفرما شده، ناتوانی های رژیم در رسیدگی به کورونا را پرده پوشی کند.

منشه امیر در دو مصاحبه تلویزیونی اخیر خود گفته بود که اگر فاجعه کورونا در ایران گسترش یابد و میلیون ها نفر از شهروندان در خطر ابتلا به بیماری و حتی مرگ قرار گیرند، احتمال زیاد می رود که مردم از جان خود بگذرند و بدون ترس از اصابت گلوله، به خیابان ها بیایند و با نیروهای حکومتی به نبرد پرداخته و خواهان براندازی رژیم شوند.

آن چه این احتمال را ملموس تر می کند، این واقعیت است که افراد بسیج، سپاه پاسداران و دیگر نیروهای نظامی وانتظامی رژیم نیز بخشی از ملت محسوب می شوند که آنان نیز با کمبودها و کاستی ها روبرو هستند و بخشی از خود ملت را تشکیل می دهند.

علی خامنه ای در حکم خود ادعا کرد که برپایی یک ستاد نظامی به هدف رسیدگی به یک بیماری پزشکی، نوعی “رزمایش دفاع بیولوژیک” نیز داشته باشد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که این طرز تلقی علی خامنه ای از رویدادها، نشان دیگری از بی اطلاعی و ناتوانی فکری رهبر حکومت اسلامی ایران از واقعیات می باشد.

او نه فقط ادعا می کند که شیوع کورونا یک نوع جنگ میکروبی بوده، بلکه ادعا دارد که این جنگ همچنان در جریان است و بنابراین، نه پزشکان و کارشناسان امور درمانی، بلکه فرماندهان نظامی باید رسیدگی به آن را به دست گیرند.