تحلیلگر روزنامه آرمان: شش‌ماه از روی‌کارآمدن مجلس یازدهم می‌گذرد،چه دستاوردی برای مردم داشته اند؟ 

حمید شجاعی؛تحلیلگر روزنامه آرمان وابسته به اصلاح طلبان نوشته است  شش‌ماه از روی‌کارآمدن مجلس یازدهم می‌گذرد، اما در این مدت چه دستاوردی برای مردم داشته اند؟

این روزنامه نگار ایرانی نوشته است:  اکنون زمان مناسبی است که نگاهی نقادانه به عملکرد نمایندگانی که خود را انقلابی خوانده و مهم‌ترین اولویت‌شان را بهبود اوضاع اقتصادی و وضعیت معیشتی مردم اعلام کرده بودند داشته باشیم. نگاهی به اظهارات نمایندگان پیش از نمایندگی و پس از حضور در بهارستان نشان از این داشت که همگی برنامه خود را برای اصلاح اوضاع اقتصادی و معیشتی گذاشته بودند.

در ادامه نوشته است که اظهارات بهارستان‌نشینان در خصوص اصلاح و ترمیم اقتصاد کشور و حل مشکلات معیشتی مردم تا جایی رسیده بود که آنها حتی در مورد انتخابات ۱۴۰۰ نیز اظهار نظر می‌کردند و از لزوم حضور یک نظامی یا اقتصاد‌دان برای ریاست‌جمهوری خبر می‌دادند تا در هماهنگی بیشتر با مجلس انقلابی اقتصاد کشور را به سرمنزل مقصود هدایت کند.

هرچه از خردادماه فاصله گرفتیم وعده های نمایندگان تهی تر و خواسته های مادی و اشرافی آنان بیشتر و گسترده تر می شود  تا جایی که نماینده قزوین ، سیاهکالی مرادی خواستار ماشین شاسی بلند می شود و نمایندگان دیگر خواهان تعداد بیشتر خودرو برای خود و خانواده هایشان . اما حکایت بدین جا ختم نمی شود و این نمایندگان مدافع مستضعفان با گرفتن  خودروی دنا و وام مسکن باز هم حریص تر شده و خواهان دریافت خودروی دیگری می شوند

او در ادامه نوشت:  ۹ خرداد بود که محمدباقر قالیباف در گفت‌وگو با رسانه‌ها وعده تلاش ویژه‌ برای معیشت طبقات ضعیف را داده و پیام خامنه ای  را نقشه‌راه معرفی کرده بود. حال باید پرسید پس از گذشت ۶ ماه از عمر مجلس اصولگرایان، کدام بخش از این وعده‌ها محقق شده است؟ آنچه تاکنون از مجلس در حوزه اقتصادی دیده شده صرفا طرح‌هایی بوده که هیچ‌کدام هنوز در مقام عمل به اجرا در نیامده و البته وعده‌هایی که در آینده به اجرا در خواهند آمد.

شجاعی در خاتمه نوشت:  اگر نیک بنگریم می‌بینیم که هر مجلس نسبت به مجلس قبل آفت عملکردی در مسیر توسعه داشته که البته این افت هم دلایل دیگری هم دارد. شاید بتوان مهم‌ترین دلیل این افت را نبود انسان های باسواد و با تجربه در مجلس دانست . به جای تایید صلاحیت جناحی بهتر است تایید صلاحیت دانش و سواد و تجربه را در سرلوحه کار خود قرار دهند