تحلیلگر سیاسی: «با شکست سیاست های اقتصادی حکومت، ممکن است خیزش مردمی در راه باشد

ایوب محبی تحلیلگر و فعال سیاسی، در باره شکست سیاستهای اقتصادی دولت روحانی، و احتمال  خیزش دوباره مردمی نوشته است: در زیر سایه حکومت روحانی و نرخ تورم نزدیک به ۶۰ درصد از مردم ایران به جمعیت فقیر کشور افزوده خواهد شد که این نرخ رشد مردم فقیر همچون سالهای گذشته باعث خودکشی و خود سوزی خواهیم بود.
وی در ادامه افزود: با این شرایط در آینده نزدیک شاهد شروع اعتراضات در داخل کشور خواهیم بود و نمی دانم آن زمان ملت ایران نیز مانند آمریکا حق اعتراض دارند و یا آنان اغتشاش گر خواهند بود.
محبی نوشته است : در آمارهای که از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی منتشر شده خط فقر در ایران ۴.۵میلیون تومان اعلام شده است.
این در حالی است که هر روز شاهد خودکشی و خودسوزی افراد زیادی هستیم که از تامین مخارج زندگی خود نا امید هستند و مردم شاهد توزیع ناعادلانه ثروت در بین افراد وابسته به نظام و مردم عادی هستند و این سیاست غلط باعث بوجود آمدن شکاف اجتماعی و نرخ تورم ۲۵ درصدی شده است.
وی افزود: یکی از شعارهایی که آقای روحانی برای تبلیغ از آن استفاده می کرد تقویت بنیه اقتصادی خانوارهای ایرانی بود که اگر نگاهی به کارنامه دولت ایشان در سالهای ۹۲ تا ۹۹ بیندازیم می بینم بخاطر سیاستهای غلط در منطقه و حمایت از بشار اسد و تامین مخارج گروههای تروریستی که به نیابت از آنها در منطقه مشغول جنگ هستند این شعار و سیاست اقتصادی وی با شکست مواجه شده است.
این شکست اقتصادی در حالی رخ داده که ایران با تحریم‌های بین المللی مانند تحریم نفت، نظام بانکی و غیره مواجه است که باعث بی ثباتی اقتصادی و فقر و نابرابری در جامعه می باشد
حال سوال اصلی این است که آیا در برنامه های اقتصادی و سیاستهای کلان دولت به این پارامترها توجه شدە که در گذر زمان آشکار خواهد داد؟
چرا که به باور من هرگز به این پارامترها توجه نشده که اگر به چند سال گذشته مخارج یک خانواده ۴ نفری توجه کنیم مخارج آنها در سال ۹۲ فقط ۵۰۰ هزار تومان بوده و سال ۹۶ بالای ۲.۵ میلیون تومان و امسال خط فقر به گفته آقایان ۴.۵ میلیون تومان می باشد این رشد تورم نشان از بی برنامه گی و شکست سیاستهای اقتصادی ایران می باشد .و بزودی موج اعتراضات و خیزش های مردمی در ایران اغاز خواهد شد .اما نمی دانم آن زمان ملت ایران نیز مانند آمریکا حق اعتراض دارند و یا آنان اغتشاش گر خواهند بود.