تحلیلگر عرب وابسته به رژیم ایران: حکومت در عملیات انتقام جویانه، چه گزینه هایی در اختیار دارد؟

در پاسخ به این پرسش که حکومت ایران چه گزینه هایی برای انتقام گیری از ایالات متحده دارد، خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران یک گزارش تحلیلی از روزنامه عرب زبان “رای الیوم” انتشار داد که نویسنده آن یکی از عوامل وابسته به حکومت ایران در کشورهای عرب به نام “عبدالباری عطوان” است.

او می نویسد که یکی از گزینه های رژیم ایران می تواند ترور یکی از شخصیت های بزرگ آمریکایی و حتی شخص پرزیدنت ترامپ باشد. گرچه این ادعا کمی اغراق آمیز است، زیرا مقام رئیس جمهوری ایالات متحده تحت حفاظت بسیار نزدیک قرار دارد، و حتی شخصیت های برجسته آمریکایی به خوبی مورد محافظت قرار دارند، ولی شخصیت های متعددی نیز هستند که به کشورهای منطقه به ویژه ممالک عربی رفت و آمد دارند و هدف قرار دادن آن ها امر محالی نیست. همچنین برخی فرماندهان نظامی آمریکایی هنوز در عراق حضور دارند و فرماندهان دیگری در امیرنشین های عرب مستقر شدند که با یک حمله گسترده موشکی، ممکن است هدف قرار گیرند.

گزینه دیگری که نویسنده این گزارش تحلیلی مطرح ساخته، یک حمله موشکی گسترده و همزمان علیه یک یا چندین قرارگاه نظامی آمریکایی در امیرنشین ها و در خاک عراق می باشد. در خاک عراق، ارتش ایالات متحده در پانزده پایگاه مستقر است و شمار کل سربازان آمریکایی در آن ها از پنج هزار نفر فراتر می رود. همچنین حدود یک هزار نفر افراد غیرنظامی آمریکایی برای انجام پیمانکاری و یا امور دیگر، در این پایگاه ها حضور دارند. یکی دیگر از پایگاه های آمریکایی در خاک سوریه، در خط فاصل مرز با عراق قرار دارد و استقرار سربازان آمریکایی به هدف جلوگیری از رفت و آمد افراد مسلح به دو سوی مرز است.

از دیدگاه این تحلیلگر عربِ وابسته به رژیم ایران، گزینه دیگر حکومت اسلامی ایران می تواند حمله به اهداف اسرائیلی در عمق خاک این کشور باشد.

آگاهان اسرائیلی می گویند که اگر رژیم ایران به چنین حمله ای دست بزند، با واکنش کوبنده ارتش اسرائیل روبرو خواهد شد که ممکن است برای رژیم ایران ویرانگر باشد.

برخلاف ادعای نویسنده این مقاله، حکومت ایران، خود فاقد یک قدرت هوایی است که بتواند به اسرائیل تجاوز کند. ولی قادر به انجام یک حمله گسترده موشکی می باشد. کارشناسان اسرائیلی، همیشه هشدار داده اند که رژیم ایران جرات نخواهد کرد به طور مستقیم با ارتش اسرائیل وارد جنگ شود، بلکه ممکن است به مزدوران منطقه ای خود دستور چنین حمله را بدهد. نویسنده عرب این مقاله، که مطالب او در خبرگزاری تسنیم نیز انتشار یافته، عمدا به گروه های ترور وابسته به رژیم ایران که ممکن است به حمله موشکی علیه اسرائیل دست بزنند، اشاره ای نکرده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اخیرا در نطقی گفت که اسرائیل دارای پنجمین قدرت بزرگ دفاعی در جهان است و به خوبی می تواند با دشمنان خود رویارویی کند. فرماندهان سپاه پاسداران، در مقابل گفته اند که با شلیک موشکی که در تل آویو منفجر شود، می توانند این شهر را ویران کنند.

کارشناسان امور نظامی می گویند که اصابت یک موشک، تنها هدف هایی را تا فاصله دویست متری منهدم می کند و باعث نابودی یک شهر پرجمعیت و گسترده نمی شود.

3 دیدگاه‌

 1. با سلام خدمت بهترین قوم خدا قوم عزیز یهود خدمت ملت بزرگ اسراییل این فلفل تند اعجوبه که من گه گداری که پیام میزارم تو تمام پیامام از اسراییل به عنوان فلفل کوچک تند اسم میبرم حتی یک بار نظرم باعث شد عماد اب شناس یه مقاله بنویسه تو سایت اسپوتنیک راجبه فلفل بودن اسراییل ?
  سخن کوتاه میکنم اینکه حکومت اخوند و مجموعه ارتش و سپاه بخدای احد واحد هیچ … نیستن عین این کفتارا که رئیسشونو بکشی بقیه در میرن
  جمهوری اسلامی یعنی هارت و پورت
  هارت و پورت هارت و پورت ? تازه شما نمیشناسی یه پهلوون پنبه ی داشتن به اسم قایم قلیمانی که میگفت یه تنه امریکا و اسراییلو حریفه

 2. تمامی گزینه های سابق منهای کمبود منابع برای خرید تروریست و کمبود مواد اولیه برای تولید بمب در مراکز نظامی و شیمیایی

  نقاب ها از چهره دروغگوی آخوند و ارازل باجگیرش افتاده، و از طالبان تا اخوان المسلمین و تروریست های آفریقا و تا دروغ بودن و هیچ کاره بودن حرف های خامنه ای در مورد بمب هسته ای در اسلام حرام است در حال آشکار شدن است. ایران در دستان فرماندهان هیتلر شیعه است که حتی از وحشی های سنی برای گسترش آخوندپرستی بهره می برد.

 3. اگر این تحلیل گر وابسته به رژیم باشد به احتمال زیاد در حال رد گم کردن است. اولین کاری که این رژیم درست مثل ارازل محلی در زمان قبل از انقلاب اختلاف انداختن به هر وسیله ای بین دو گروه به اصطلاح دشمن است و در این راه حتی طرف دیگر را به منزل دعوت میکردند! این مقاله بعد از سخنان نانسی پلوسی نوشته شده چون این خانم بخاطر کمبود اطلاعات در مورد ملاها و سیاستهای آنها چندین بار آب در آسیاب دشمن ریخته! این رژیم از دمکراسی در اروپا و امریکا سوء استفاده کافی می کند !

Comments are closed.