تحلیل سیاسی منشه امیر: قاسم سلیمانی، در تهدیدات خود، به جنون قدرت مبتلا شده و رجز می خواند!

سپاه پاسداران یک بار دیگر تلاش حسن روحانی را برای کاهش تنش در رویارویی با ایالات متحده به چالش کشید و قاسم سلیمانی با سخنان به شدت تحریک آمیز خود نشان داد که صاحبخانه واقعی در حکومت اسلامی ایران چه افرادی یا نهادهایی می باشند.

حسن روحانی در سخنان دیروز خود، ضمن آن که اتهامات و اظهارات سران ایالات متحده علیه حکومت ایران را “بی پایه و اساس” خوانده بود، تاکید کرد که این گونه سخنان، ارزش پاسخگویی ندارد.

احتمال می رود که امید روحانی با بیان این سخنان آن بود که جدل لفظی بین طرفین پایان گیرد – گرچه آگاهان سیاسی درایالات متحده می گویند که این امید بیهوده است، زیرا انتظار می رود که در روزهای آینده نیز سخنان سران ایالات متحده علیه حکومت ایران ادامه یابد.

دولت آمریکا تصمیم قطعی دارد رژیم ایران را به شیوه های مختلف به زانو در آورد و آن را دوباره به پای میز مذاکره بکشاند تا توافق تازه ای امضا شود که همه برنامه های اتمی رژیم را برچیند و خطر تولید بمب هسته ای توسط حکومت ایران را برای همیشه منتفی سازد.

ولی سخنان امروز (پنجشنبه) قاسم سلیمانی جای تردیدی باقی نگذاشت که سپاه پاسداران نخواهد گذاشت که مذاکرات از سر گرفته شود و ترجیح می دهد که با ایالات متحده یک برخورد شدید نظامی داشته باشد تا امکان مذاکره بکلی منتفی شود.

قاسم سلیمانی در سخنان خود از جمله با لحن جنگ طلبانه ای چنین گفت: «شما تا به امروز چه غلطی کرده اید که برای ما خط و نشان می کشید؟». او با لحن بی ادبانه ای خطاب به پرزیدنت ترامپ افزوده گفت: «من حریف تو هستم، تمام نیروی قدس حریف توست!».

قاسم سلیمانی در مطرح کردن این پرسش که “آمریکا چه غلطی کرده که امروز بتواند آن را بکند” یک بار دیگر ثابت کرد که یا حافظه ندارد و یا آن که از رویدادهای جهان ناآگاه است. زیرا ایالات متحده بود که با حمله به رژیم صدام حسین در عراق، او را در ظرف چند روز سرنگون کرد.

خمینی سال ها در رویای براندازی صدام بود و بالاخره جام زهر را سرکشید، و در واقع، این ایالات متحده بود که صدام را برانداخت و عملا امکان داد که شیعیان، به عنوان یک اکثریت سرکوب شده در عراق، قدرت را به دست گیرند و آرزوی خمینی توسط آمریکا عملی شود.

سخنان قاسم سلیمانی در مورد امکان بستن دریای سرخ نیز از یک سو نشان داد که مسوولیت اصلی خونریزی در یمن متوجه حکومت ایران است که به حوثی ها پول و اسلحه می رساند تا توسط آن ها بر دریای سرخ تسلط یابد و به ماجراجوی بپردازد.

ظاهرا اگر حوثی ها در یمن به پیروزی نظامی برسند، خواهند توانست باب المندب را ببندند، ولی تردیدی نیست که ارتش قدرتمند آمریکا در کوتاه مدتی حوثی ها را تار و مار خواهد کرد و کشتیرانی در دریای سرخ آرامش خود را باز خواهد یافت.

قاسم سلیمانی فراموش کرد که فقط کشتی های آمریکایی نیست که از دریای سرخ می گذرد، بلکه همه رفت و آمد کشتی ها از آسیا به اروپا و بازگشت، از این آبراه انجام می گیرد که کانال سوئز در انتهای آن قرار دارد.

مفهوم این سخنان آن است که بستن دریای سرخ موجب رویارویی همه کشورهای جهان با رژیم ایران خواهد شد.

نکته جالب آن که قاسم سلیمانی درباره امکان بستن تنگه هرمز سخنی نگفت، و این در حالی که اهمیت اصلی این تنگه برای جهان، عبور نفتکش ها می باشد که مشتریان عمده آن، کشورهای هم پیمان ایالات متحده می باشند.

قاسم سلیمانی در حالی پرزیدنت ترامپ را به جنگ دعوت می کند که سپاه قدس هیچ موفقیت چشمگیری در جنگ های طولانی در عراق و سوریه و یمن نداشته است. این جنگ ها هنوز ادامه دارد و عاقبت آن معلوم نیست.

به گفته آگاهان، پیروزی های اخیر بشار اسد در جنگ داخلی سوریه، در درجه نخست  مدیون حضور ارتش روسیه در آن کشور است و نقش نظامی رژیم ایران بسیار کم رنگتر بوده است.سپاهی قاسم سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «در شان رئیس جمهوری ما نیست که جواب تو را بدهد، من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم».

قاسم سلیمانی، که پیروزی های خیالی، او را دچار رویا کرده است، در بخشی از سخنان خود خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «ایران نمی خواهد، نیروهای مسلح نمی خواهد، من طرف تو هستم. شما در آن جا که فکر نمی کنید، ما در کنار شما هستیم. در هر کجا که تصور نمی کنید، ما در کنار شما هستیم. ما ملت شهادت هستیم. ما ملت امام حسین هستیم.»

سلیمانی دوباره خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «بیا! ما منتظریم. مرد میدان ما هستیم برای شما! ».

قاسم سلیمانی که به جنون قدرت مبتلا شده است ادعا کرد که اگر جنگی بین ایران و ایالات متحده رخ دهد، رژیم ایران قادر است قدرت نظامی آمریکائیان را به کلی نابود کند. فرمانده سپاه قدس، در این رابطه ادعا کرده گفت: «چنین جنگی، یعنی نابودی قدرت شما (آمریکا). این جنگ را شما شروع میکنید، ولی پایان آن را ما ترسیم می کنیم!».

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در ایالات متحده می گویند که قرار است به زودی در کاخ سفید رشته مشورت های جدیدی در مورد ایران انجام گیرد که هدف از آن بررسی و ارزیابی نتایج کارهای انجام شده، و سپس ترسیم راه آینده می باشد. آشنایان امور ارزیابی می کنند که این سخنان به شدت تهدید آمیز قاسم سلیمانی، در ماهیت برنامه های آینده ایالات متحده، کاملا در نظر گرفته خواهد شد.

7 دیدگاه‌

 1. قاسم سلیمانی یک قاتل کودک کش، قاچاقچی، غارتگر و تروریستی بیش نیست و باید دستگیر و در انظار عمومی‌ محاکمه بشود تا به مجازات کردار خبیث و تبه کارانه ش برسد!
  اینهم اسنادش. در یوتیوب این تیترها را یک به یک جستجو کنید تا کلیپ‌هایش را ملاحظه فرمأیید.
  کودکان در تنور جنگی رژیم
  وحشت قاسم سلیمانی از خوردن یک شکلات به دست یک کودک
  قاسم سلیمانی، سپاه قدس: امپراطوری ترور و جنایت
  گردهم آئی تروریستی در تهران

 2. عربده کشیدنهای این لات چاله میدان به خوبی نشان دهنده ترس او است و اینکه حکومت کثیف و فاسد جمهوری اسلامی (با وجود حماقت ذاتی که دارد) به نزدیک شدن زمان مرگش پی برده.
  تاریخ نشان داده که همواره مجازاتی سخت در انتظار جنایتکاران تهی مغز است.
  پس بگذارید که این سردار زباله آخرین باد شکمش را در خَلا جمهوری اسلامی خالی کند؛ چیزی نمانده تا شکمش پاره و سرش بر دار شود و برای همیشه به زباله دان تاریخ بیفتد.

 3. اینگونه اصطلاحات و صحبت های قاسم سلیمانی مخصوص لاتها و چاقوکشهای دور و بر رهبر است ، بقول آقای منشه أمیر هماننند رهبر روانی ایران او هم دچار جنون وتوهم شده، منتظر تو دهنی محکم امریکا هستیم

 4. قاسم سلیمانی ظاهرا تنها امید دستگاه ملایان در ایران است . بزرگترین پیروزی کاخ سفید در مقابله با گروه مافیائی ایران نیز ؛ همین سخنان قاسم سلیمانی است . یک یک سخنان قاسم سلیمانی به عنوان (( مسئول نظامی )) این گروه ؛ در دادگاه های بین المللی قابل تعقیب و مجازات است . اعلام جنگ ؛ اخطار به عملیات تروریستی در منطقه ؛ اذعان به همکاری با طالبان ؛ و تحریک و نفس کش طلبیدن در منطقه . دلائل کمی نیستند و اثبات آنها بسیار ساده تر از اعترافات خود قاسم سلیمانی است . او خود را قله ( رفیعتر ) نیز نامید و ( منبر ) را بی محل کرد . یعنی : خامنه ای هم مذاکره کند من و سپاه ترور بر علیه پایگاه های آمریکائی را آغاز میکنیم .!!!! عجیب است !! عجیب است که هزاران نفر از باورمندان به رژیم ملایان ؛ ساکت نشسته و درک نمیکنند که : حاج قاسم آنها ؛ آنها را به خودکشی دسته جمعی دعوت و ترغیب میکند !!!!!!!. در افغانستان و مناطق اشغالی داعش نیز همین اتفاق افتاد ؛ اما از حدود بیماران روحی فراتر نرفت . اما قاسم سلیمانی همه باورمندان به حکومت شیعه را دعوت به خودکشی دسته جمعی میکند . البته فعلا هارت و پرت است . ولی هارت و پورت هم بی هزینه نیست .

 5. قاسم سلیمانی پتوی فلسطینی بر دوش از نظر مردم واقعی ایران ، مگس هم محسوب نمی شود. لعنت خدا بر خامنه ایی و مزدورانش

 6. دولت اسرائیل مسئول ریختن خون بیگناهان فلسطینی است . دولت ظالمی که دستش به خون بیگناهان زیادی اعم از زن و کودک و نوزاد و افراد پیر وناتوان است ، غیر از ظالم بزرگتری مثل آمریکا چه حامی دیگری میتواند داشته باشد ؟ فکر نمیکنید ادامه این بیگناه کشی های شما ، چه آینده ای برای شما رقم خواهد زد ؟ به عنوان یک ایرانی از نظام ایران پشیمان و دل شکسته ام ولی وقتی دشمنانی مثل اسرائیل و آمریکا را در برابرش میبینم ، می اندیشم که نظام ایران بسیار شریف‌تر و قابل اعتماد تر و برحق تر است.

 7. اتفاقا اقای منشه امیر می داند سیتسم نظامی سیاسی ناتینیاهو چه وحشتی از نیروهای ایرانی بویژه سلیمانی دارند و چند ین بار سعی در ترور وی داشته اند .موفق نشده اند . شکست داعش با کمک مستشاری نظامی سلیمانی در عراق ، ضربه سیاسی نظامی به دولت ناتیمیاهو بود

Comments are closed.