تد پرایس تاکید کرد:آمریکا خواهان بازگشت دوجانبه به توافق هسته‌ای برجام است و این هدف را دنبال می‌کند 

تد پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در گفت‌وگویی تلفنی با خبرنگاران درباره برجام و انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: انتخابات “منصفانه و آزاد” نبوده و مردم از حق انتخاب رهبران خود،‌ محروم شدند.

او افزود : ما باید  جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیریم که در خدمت منافع همه ما  و جهان است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بازگشت احتمالی به این توافق ابزار بیشتری در اختیار آمریکا قرار می دهد تا به مسائلی فراتر از برجام از جمله مسئله موشکی، حقوق بشر، و حمایت از شبه نظامیان رسیدگی کند.

پرایس افزود : ما به گفت‌وگو با متحدان و شرکایمان در مورد چیزی که در تمامی این مدت هدف ما بوده و البته بازگشت دو طرفه به اجرای تعهدات در قالب توافق هسته‌ای برجام است، ادامه می‌دهیم.

او افزود: هنوز زمانی برای هفتمین دور گفت‌وگوها اعلام نشده ولی انتظار دارم که تیم‌ها به کارشان ادامه دهند و در روزهای آینده مذاکرات آغاز شود.

دور ششم گفت‌وگوها روز یکشنبه در وین به پایان رسید ه و هیات‌ها برای مشاوره به پایتخت‌هایشان بازگشته‌اند .

پرایس در ادامه گفت: برای ایالات متحده ، هدف گسترده‌تر این است که سیاست خارجی ما برای پیشرفت منافع ایالات متحده طراحی شده و معنای آن این است که فارغ از این که چه کسی رئیس جمهوری باشد، روند بررسی ساخته شده و دنبال می‌شود.

ند پرایس همچنین افزود: هرچند ایران ظرف چند هفته آینده ، یک رئیس جمهوری جدید خواهد داشت، ولی این رهبر نظام است که سیاست‌های مهم ایران را مشخص می‌کند. او گفت انتظار می‌رود در پی روی کار آمدن رئیس جمهوری جدید در ماه اوت، ایران همچنان همین رهبر را داشته باشد.

ند پرایس در پاسخ به  پرسش خبرنگاران که آیا ایالات متحده با توجه به اینکه ابراهیم رئیسی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، به او برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل ویزا خواهد داد یا خیر، پاسخ روشنی نداد و گفت صحبت در این باره زود است.

او گفت : جدای از اینکه چه کسی در ایران در قدرت است، ما از حکومت اسلامی ایران قویا می‌خواهیم زندانیان سیاسی را آزاد کند و احترام به حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین مردم ایران را بهبود بخشد.