ترامپ در نطق انتخاباتی: «رژیم ایران می خواهد جو بایدن پیروز گردد تا آنها صاحب آمریکا شوند»

مقامات حکومت اسلامی ایران هنوز نسبت به سخنان پرزیدنت ترامپ که گفت بهتر آن است که رژیم ایران در انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نماند، و در فرصت باقیمانده تا انتخابات وارد گفتگو شود، هنوز واکنشی نشان نداده اند.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در یک همایش بزرگ انتخاباتی سخن می گفت، هشدار داد که اگر رژیم ایران، تنها پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، در صدد برآید با دولت او وارد گفتگو شود، بهای سنگین تری خواهد پرداخت.

پرزیدنت ترامپ در این سخنرانی که در استادیومی به گنجایش ۱۹ هزار نفر ایراد کرد، خطاب به رژیم ایران گفت که منتظر نباشند که جو بایدن از حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری برنده شود.

او از اقدامات دولت پرزیدنت باراک اوباما در تعامل با رژیم ایران به شدت انتقاد کرد و از جمله گفت که اوباما یک میلیارد و پانصد میلیون دلار پول در اختیار رژیم ایران قرار داد که بیش از یک میلیارد دلار آن به صورت نقد بود و نتیجه ای که گرفته شد، گستاخی بیشتر رژیم ایران و تجاوزکاری گسترده تر آن رژیم بود.

 

پرزیدنت ترامپ گفت که او ارزیابی می کند که حکومت ایران بسیار مایل است با ایالات متحده وارد گفتگو شود، منتها در انتظار پیروزی جو بایدن می باشد.

او ابراز اطمینان کرد که خودش در انتخابات برنده خواهد شد و گفت که پس از پایان انتخابات، رژیم ایران باید برای کنار آمدن با آمریکا هزینه بیشتری بپردازد.

پرزیدنت ترامپ در ادامه این سخنان اظهار داشت: «من به آنها گفتم بگذارید با صراحت حرف بزنم و بگویم که من می توانم بهترین توافق و سریع ترین را با ایران انجام دهم»

ترامپ گفت: ایرانیان می خواهند که من در انتخابات ببازم و باید به ریاست جمهوری برسد تا آن ها صاحب آمریکا شوند.

او ارزیابی کرده گفت: ایرانیان وضعشان خوب نیست و بالاخره یک روز از ما تشکر خواهند کرد. رژیم ایران به شدت می خواهد با ما به توافق برسد ولی جان کری (وزیر سابق آمریکا از حزب دموکرات) به آن ها توصیه می کند که در انتظار بمانند تا جو بایدن پیروز گردد.