ترامپ: رهبران ایران مذهبی هستند اما زیاد دروغ می‌گویند

پرزیدنت  ترامپ، در واکنش به خبر بازداشت جاسوسان سیا در ایران گفت که این خبر کاملا غلط است

پرزیدنت  ترامپ، در واکنش به خبر بازداشت جاسوسان سیا در ایران گفت که این خبر کاملا غلط است. وی دیروز(دوشنبه ) در این باره در توییتر نوشت: «اصلا حقیقت ندارد. فقط دروغ و پروپاگاندا ، مثل پهپاد ساقط شده منتشر شده توسط یک رژیم مذهبی که به طرز بدی در حال زمین خوردن است و نمی‌داند چه‌کار کند. اقتصادشان مرده و بدتر هم خواهد شد. ایران کشوری مذهبی، یا با رهبرانی مذهبی است؛ اما با این حال خیلی دروغ می‌گویند.

در این فیلم وزیر اطلاعات حکومت از قدرت شناسایی و بازداشت جاسوسان امریکا در خارج و داخل ایران می گوید. حکومت در این فیلم سعی دارد که قدرت اطلاعاتی خود را در مقابل سازمان سیا به نمایش بگذارد و  نشا ن می دهد که با قدرت و نفوذی که دارد تمامی جاسوسان خارجی و ایرانی را به راحتی شناسایی و در کشورهای دیگر انها را پیدا و به ایران می آورد .

افرادی که در فیلم به گفته انان جاسوس سیا نامیده شده اند یا در آذربایجان و یا در دوبی و افغانستان ، تایلند نشان داده  که چگونه شناسایی شده اند اما در مورد بسیاری از ایرانی هایی که جاسوس می شوند وزیر اطلاعات می گوید آنان به دنبال به خاطر طمع زیاد به داشتن پول فراوان وگرفتن ویزا و بهبود امکانات تجاری و رفتن به خارج از ایران جاسوس شده اند. در طول نمایش فیلم با تقلید از فیلم های هالیودی امریکا سعی بر قدرت نمایی موفق اطلاعات حکومت اسلامی دارند .

در طول نمایش این فیلم صورت  به گفته آنان جاسوسان پوشیده شده و فقط صدای آنان را که تغییر یافته شنیده می شود. این فیلم با موزیک متن و صداگذاری ویژه بر روی آن سعی بر انتقال قدرت و رعب و وحشت به بیننده را دارد.

در این فیلم وزیر اطلاعات حکومت اخوند محمود علوی می گوید به جای اینکه ما منتظر باشیم تا آنها جاسوسی را به خاک ما بفرستند خودمان رفتیم و در سرچشمه حضور پیدا کردیم و رفتیم روی میز ایران و در سرویس های آنها حضور پیدا کردیم آنها  زمانی که روی یک فرد برای جذب نیرو کار میکنند در همان لحظه نیروهای ما متوجه و وارد عملیات ویژه می شوند.

مدیر ضد جاسوسی وزارت اطلاعات حکومت گفت :  افسران سیا تحت عنوان دیپلماتیک به شهروندان ایرانی در حاشیه کنفرانس‌های علمی در کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی مستقیما نزدیک شده و برخی موارد نیز مشاهده شده است که افسران سیا با معرفی خود به عنوان یک مامور اطلاعاتی آمریکایی و همچنین با ارسال ایمیل یا پیام از طریق شبکه‌های اجتماعی، از اعضای شبکه تشکیل شده دعوت به همکاری اطلاعاتی کرده‌اند.

وی افزود: افسران اطلاعاتی سرویس جاسوسی آمریکا برای موفقیت در پروسه جلب و استمرار همکاری شبکه جاسوسی خود در ایران متوسل به وعده‌های فریبنده‌ای از جمله اعطای ویزا و مجوز اقامت دائم در ایالات متحده و همچنین پول کرده‌اند. مهم‌ترین وعده‌ای که به شبکه جاسوسان ایرانی داده شد، وعده تامین امنیت آنها در ایران و خارج از کشور است.

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات گفت: تحقیقا در مورد همه ۱۷ جاسوس شناسایی و دستگیر شده، هیچ کدام از وعده‌های سیا محقق نشده است و همه این جاسوسان به واسطه خیانتی که به کشور کرده‌اند، گرفتار شدند.

وی افزود:  تمامی افراد این شبکه جاسوسی دوره‌های پیچیده برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج را به وسیله ابزارهای مخصوص جاسوسی از سوی افسران سیا فرا گرفته بودند، همچنین تجهیزات فنی پیچیده‌ای برای جاسوسی در اختیار این افراد قرار گرفته بود.

سیا جهت انتقال ابزار ارتباط امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی برای شبکه خود در ایران از ناقل اطلاعاتی استفاده کرده است؛ ناقل‌ها عمدتا به شکل سنگ تهیه شده‌اند که وسایل مورد نیاز جاسوسان در آنها جاسازی می‌شود و جاسوس‌ها با روش‌هایی پیچیده ماموریت برداشتن آنها از نقاط مختلف شهری از جمله مناطق پارکی و نواحی کوهستانی را عهده‌دار می‌شدند.

این مقام امنیتی گفت: آموزش ویژه ضد بازجویی به جاسوس‌ها از دیگر تدابیر اتخاذ شده برای مواقع دستگیری بود که با مشاهده اشراف اطلاعاتی وزارت، توسط جواسیس، کارساز نشد و تمامی اعضای این شبکه جاسوسی به ارتباط خود با سیا اعتراف کردند.

این مقام امنیتی که نامی از او برده نشده گفت: این افراد را  به دستگاه قضایی تحویل دادیم و چند روز پیش نیز سخنگوی قوه قضاییه از صدور احکامی برای این جاسوسان خبر داد که برخی از آنها به عنوان مفسد فی‌الارض معرفی و برخی دیگر نیز به حبس‌های درازمدت محکوم شدند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون پیشنهادی از سوی ایالات متحده آمریکا در خصوص تبادل این جاسوس‌ها انجام شده است، خاطرنشان کرد: افراد دستگیر شده همه از اتباع ایرانی هستند و به هیچ وجه بحث تبادل برای آنها مطرح نیست.

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در پاسخ به این پرسش که آیا در میان ۱۷ جاسوس دستگیر شده از مقامات و مسئولان بلندپایه کشور نیز حضور دارند، تاکید کرد: این افراد از متخصصان و کارشناسان کشور هستند و از مقامات محسوب نمی‌شوند.

آگاهان می گویند که معمولا هر وقت حکومت ایران وضع خودش را متزلزل می بیند  احساس خطر واقعی می کند، واز بازداشت جاسوسان آمریکایی سخن می گویند تا مردم را بترسانند و از ابراز مخالفت با رژیم باز دارند.

3 دیدگاه‌

  1. دونالد شیردل لطفاً فراموش نکن که اساس دین مبین اسلام بر دروغ(,تقیه) و‌، جاسوسی (امر به معروف و نهی از منکر) استوار است، البته حضرت امام خمینی مدل زلهم تاییداتو هم اوجوب واجبات که همان حفظ رژیم است را بر اصول اسلام ناب محمدی فزون کرده اند.
    آری دونالد شیردل، بلاهت نسل شورشی پنجاه و هفت و روشنفکرانش و همکاری پرزیدنت کارتر این موجود را به تاریخ عرضه داشت.
    دروغ که برای حفظ نظام است اینان از کشتن زن (نجفی) و فرزند خودهم (رضایی) ابایی ندارند. اسلام نااااااب محمدی است دیگر.

  2. آقای دونالد ترامپ چقدر ساده هستید. رهبران مذهبی ایران که جزء مافیاهای روزوخفن دنیا محسوب میشوند باصطلاح وظاهراً مذهبی جلوه میکنند ولیکن در اصل دستهای شیطان را از پشت بسته اند – شیطان را کاملاً بیکار کرده وخودشان در راس کارهای ظالمانه قرارگرفته اند- بنام خدا وبه کام خودشان فعالیت مذبوحانه میکنند- مردم ایران وجهان را علاف ومشغول خودشان کرده اند- تمامی افرادی که تحت رژیم دروغگو وپلید ملایان در ایران زندگی میکنند در آخرت کاملاً آمرزیده شده وگناهی برایشان ثبت نمیشود چونکه در مدت چهل سال زجرو شکنجه کامل شده اند- ملایان ودزدان جمهوری اسلامی ایران تنها تحفه مافیای مذهبی میباشد که بدون تقاضا وتایید تقدیم مردم ایران وجهان شده است- ملایان درحکومتشان نیازی به صداقت وراستی ودرستی وکردار پاک وناب ودرست نمیباشند واینها جزء موارد واصول اصلی ورمزغارت وچپاول ملت ایران میباشد. آنها بهترین پست پرستی /مال پرستی/ عداوت و کینه ورزی/میزپرستی / قدرت پرستی و وارثان اصلی یزید وشداد وفرعون وضحاک و… میباشند و از آنموارد نیز عدول نکرده ونمیکنند. تنها وفادار وبیعت کننده اصلی ابلیس در روی کره خاکی اند و ای کاش این مطالب را میتوانستی بخوانی رییس جمهور آمریکا که چقدر درخوابی ونمیدانستی.

  3. اسرائیل تنها کشور دموکراسی خاورمیانه تنها است و ایران که تنها کشور دموکراسی از گذشته های دور بود خیلی تنها تر است در این منطقه و در جهان مردم ایران در طول درازای تاریخ بعد از حمله اعراب وحشی و خونخوار بارها قیام کردند و بارها سرکوب شدند قیام دی ماه ۱۳۹۶ قیام بزرگی بود و خواسته خود را به گوش جهانیان رساندند و رسانه های ملکه انگلیس و دموکراتهای امریکا خیلی کوچک ان ر ا جلوه دادند یا اصلا نامی از آن نبردند حالا بار فتن سامانه پادشاهی فقیران دزدان وآدم کشان، بی اخلاق های مسلمان ادای دموکراسی را در می آورند مردم ایران نمی خواهند ببینندشان و لی استعمارگرانی می خواهند این فرومایگان همچنان نقش بازی کنند همه هم سیاسی شده اند حیف از تکنولوژی اسرائیل که ساده در اختیار اعراب منطقه قرار گیرد و هیچ نامی از حقوق بشر و حیوانات برده نشود و آنها همچنان به نادانی و پلیدی خود افتخارکنند که از گذشته های دور به آنها رسیده است و آدم بکشند و خود را برتر از بقیه آدم ها بدانند و محمد شارلاتان را خدایی بدانند حیف

Comments are closed.