تروریست فلسطینی به چهار بار حبس ابد محکوم شد. یک تروریست فلسطینی دیگر، هنگام حمله کشته شد

یک تروریست فلسطینی که عامل قتل دو سرباز اسرائیلی و یک نوزاد بود، در دادگاه مجرم شناخته شد و به چهار بار حبس ابد محکوم گردید. به موجب این حکم، آدمکش فلسطینی باید تا پایان عمر در زندان بماند. دوره حبس ابد در اسرائیل حدود ۲۵ سال است و زندانیان پیش از رسیدن به بیستمین سال محکومیت، معمولا آزاد می شوند. ولی مجازات چهار سال حبس ابد، به مفهوم آن است که زندانی، از این امتیار برخوردار نخواهد شد.

همزمان اعلام گردید که یک تروریست فلسطینی که با اتومبیل خود قصد کشتن سربازان اسرائیلی را در یک پست بازرسی داشت، هفد گلوله سربازان قرار گرفت و کشته شد.

تصویری از دوربین مدار بسته که شیوه حمله با اتومبیل به جایگاه دیده بانی را نشان می دهد

جنایتکاری که در دادگاه محکوم شناخته شد، دو سال پیش با مجهز بودن به اسلحه، به دو سرباز اسرائیلی در دو نبطه مختلف کرانه باختری حمله برد و موجب جان باختن آنان شد.

این تروریست جوان عصام برغوثی نام دارد که از خانواده مشهور فلسطینی برغوثی است که شمار دیگری از افراد آن نیز به جرم طراحی و یا اجرای عملیات آدمکشی علیه اسرائیلیان، به زندان محکوم شده اند.

یک تروریست دیگر فلسطینی، که او نیز از خانواده معروف عریقات است روز گذشته در یکی از جاده های ورودی از کرانه باختری به اورشلیم، با اتومبیل خود به سرعت به اتاقک بازرسی کوبید و قصد کشتن سربازان را داشت، ولی هدف گلوله آنان قرار گرفت و از پای درآمد. او احمد عریقات نام داشت که عمویش صائب عریقات، سرپرست مذاکرات صلح فلسطینی – اسرائیلی می باشد و یکی از تندروترین رهبران فلسطینی به شمار می آید.

در حمله راننده اتومبیل فلسطینی به جایگاه پست بازرسی، یک دختر سرباز زخمی شد و به بیمارستان انتقال یافت، ولی پس از چند ساعت به خانه خود بازگشت.