تروریست فلسطینی که بانوی اسرائیلی را با ضربات چاقو تکه تکه کرده بود، شناسایی و بازداشت شد

یک تروریست فلسطینی که یک بانوی اسرائیلی را به طرز وحشیانه ای با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، پس از کمتر از یک هفته شناسایی و بازداشت شد.

سبعیت این جنایت، جامعه اسرائیل را تکان داده بود. بانویی که به قتل رسید، مادر چندین فرزند بود و حدود پنجاه سال سن داشت و در یک شهرک اسرائیلی نشین در کرانه باخبری زندگی می کرد. این بانو در ساعات بعدازظهر برای پیاده روی و ورزش به بیشه زار نزدیک خانه خود رفته بود. هنگامی که خبری از بازگشت او نشد، همسرش نیروهای نظامی را در جریان گذاشت و جستجو آغاز گردید و جسد این بانو که با ده ها ضربه چاقو پاره پاره شده بود، در زیر خس و خاشاک و در فاصله چند متری از محل قتل یافت شد.

در روزهای اخیر نیروهای امنیتی اسرائیل همه توان خود را به کار انداختند تا بالاخره توانستند قاتل را شناسایی و بازداشت کنند. او مدت چند روز در جنگل پنهان شده بود و ساعاتی پس از آن که به خانه اش در دهکده “تورا” ” در نزدیکی جنین بازگشت توسط نیروهای امنیتی بازداشت گردید و قرار است تا چند روز دیگر خانه او ویران شود..

این نخستین باری نیست که تروریست های فلسطینی، زنان یا دخترانی را در حالی که تنها در حرکت هستند و توان دفاع از خویش را ندارند، هدف ضربات چاقو قرار داده و به قتل می رسانند.

این تروریست که نام او هنوز اعلام نشده، چند سال پیش نیز به علت ارتکاب عملیات تعرضی، توسط اسرائیل به زندان افتاده بود.

مردم اسرائیل می پرسند: چگونه است که یک انسان قادر باشد مادری را که مشغول پیاده روی است، در یک نقطه خلوت هدف ضربات چاقو قرار داده و این چنین وحشیانه به قتل برسانند.

فردای روز وقوع این جنایت بود که نیروی انتظامی اسرائیل در کرانه باختری، در صدد برآمد سه جوان اسرائیلی را که از داخل اتومبیل خود، به سوی رانندگان عرب که از جاده می گذشتند سنگ پرتاب می کردند، بازداشت کنند.

این سه نوجوان با دیدن نیروی انتظامی اسرائیل که قصد توقیف آن ها را داشتند، با سرعت بسیار زیاد از آن مکان دور شدند و در حالی که خودرو انتظامی در تعقیب آن ها بود، اتومبیلشان سرنگون گردید و یکی از نوجوانان کشته شد.

اکنون چند روز است که صدها نفر از شهروندان اسرائیل به خاطر وقوع این حادثه دردناک، به تظاهرات خیابانی علیه نیروی انتظامی اسرائیل ادامه می دهند.