تروریست  فلسطینی ۲۳ ساله، دو کارگر زن و مرد اسرائیلی را در کرانه باختری بطرز فجیعی کشت

کیم لوونگراد یحزکل، ۲۸ ساله یکی از قربانیان این حمله وحشیانه

ارتش اسرائیل بر این گمان است که دو تن از کارکنان یک کارخانه اسرائیلی در کرانه غربی که به وضع فجیعی به قتل رسیدند، قربانیان یک سوءقصد تروریستی هستند که با احتمال زاید فلسطینی است.

ارتش همچنین در جستجوی روشن ساختن این پرسش است که چگونه این تروریست توانسته است با داشتن اسلحه به مجتمع صنعتی اسرائیلی وارد شود و مرتکب جنایت گردد.

یکی از کشته شدگان بانویی است که قاتل به او دستبند زده بود. هر دو کارگرِ قربانی، در اثر اصابت گلوله ها به سختی زخمی شده بودند و در بیمارستان درگذشتند.

مجتمع صنعتی “برکان” در کرانه باختری، صدها کارمند فلسطینی را نیز در استخدام دارد که در کنار کارگران اسرائیلی به کار مشغول هستند و معیشت خانواده خود را تامین می کنند.

کارگران فلسطینی به خبرنگاران گفتند که این جنایت فجیع، آینده آنها را نیز به خطر می اندازد و سیاستمداران گفتند که چنین جرمی ممکن است به ادامه همزیستی مسالمت آمیز بین اسرائیلیان و فلسطینیان در این مجتمع صنعتی کاملا لطمه بزند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، در آغاز جلسه هفتگی هیات دولت، این رویداد را یک جنایت فجیع از جانب فردی دانست که یک زن و مرد اسرائیلی را به شیوه ای فجیع و غیرانسانی به قتل رسانده است.

نخست وزیر گفت تردیدی ندارد که این فلسطینی جنایتکار بالاخره شناسایی و بازداشت خواهد شد و به سزای خود خواهد رسید اسرائیل در گذشته نیز بیشترین شمار از قاتلان فلسطینی را شناسایی و دستگیر کرده است.

ساعتی پس از انتشار سخنان نتانیاهو، مقامات امنیتی اعلام داشتند که قاتل شناسایی شده و او یک جوان فلسطینی ۲۳ از یک آبادی فلسطینی نشین به نام کفرسویکه می باشد. او در حساب فیس بوک خود نوشته بود که الله به او دستور داده یهودیان را بکشد و او در انتظار فرصت مناسب است.

شماری ار کاربران فلسطینی، این فرد قاتل را “قهرمان” لقب دادند و در فیس بوک از او تجلیل کردند.

پرزیدنت روبی ریولین رئیس جمهوری نیز این جنایت را محکوم دانست و آن را ضربه ای به اصل همزیستی بین اسرائیلیان و فلسطینی ها دانست.

جنایت امروز در کرانه باختری در حالی روی داد که شکاف عمیق بین دو جناح فلسطینیِ فتح و حماس عمیق تر می شود. پس از آن که گفتگوهای آشتی بین این دو جناح به شکست انجامید، محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی بخش اعظم بودجه ای را که هر ماه به غزه انتقال می یافت باطل کرد و این امر موجب گردید که اکنون حماس با کمبود پولی بسیار شدید روبرو می باشد و از دیدگاه مقامات نظامی اسرائیل، همین امر موجب افزایش خشونت توریستی در طول خط مرزی با اسرائیل شده است.

دولت مصر امروز (یکشنبه) این رفتار محمود عباس را مورد انتقاد شدید قرار داد و اعلام داشت که چنین وضعی، به امنیت مصر نیز آسیب می رساند.

مقامات مصری، همانند ارتشیان اسرائیل بر این باورند که اگر نوعی رفاه در زندگی فلسطینیان غزه ایجاد گردد، از شدت خشونت کاسته خواهد شد. مصر در گذشته حماس را به همکاری با سازمان های ترور اسلامی در شبه جزیزه سینا متهم ساخته بود.

کاهش شدید بودجه ای که محمود عباس هر ماه به غزه منتقل می ساخت، صرف خرید گازوئیل برای تولید برق و پرداخت حقوق کارمندان و نیازهای دیگر حکومتی می شد. ولی محمود عباس می گوید که ادامه پرداخت بودجه به شرط ایجاد اتحاد است.

حماس این اتحاد را می پذیرد، ولی حاضر نیز شاخه نظامی خود را خلع سلاح کند. محمود عباس می گوید که حاضر نیست هم بودجه حماس را تامین کند و هم افراد مسلح آن، همچنان قدرت را در غزه به دست داشته باشند.

با این همه، حماس ادامه می کند که رئیس حکومت خودگردان، قصد انتقام گیری دارد و نسبت به محنت مردمان غزه بی اعتنا می باشد.

گفتنی است، حماس حدود یازده سال پیش، به دنبال اجرای یک کودتای مسلحانه، حکومت خودگردان را از غزه بیرون انداخت و شماری از سران و فعالان فتح را بیرحمانه به قتل رساند. محمود عباس نمی خواهد چنین وضعی تکرار شود.

تروریست اسلحه بدست که در حال فرار است- در دوربین مدار بسته کارخانه

یک دیدگاه

  1. برای دستگاههای امنیتی اسرائیل متاسفم که یک تروریست بتواند با سلاح گرم وارد کارخانه شود و ۲ انسان بیگناه را وحشیانه بقتل برساند چگونه است که یک حیوان ۲۳ ساله بتواند از کمند کنترلی نیروهای امنیتی براحتی عبور کند دولت اسرائیل بایستی با مشت اهنین پاسخ این جنایت را بدهد واگر نه بارها بایستی اینگونه فجایع را شاهد باشیم به امید ریشه کن شدن حکومت ملایان که سرمنشا تمامی اینگونه جنایات است .

Comments are closed.