تروریست های فلسطینی زندانی در اسرائیل اعلام کردند که قصد دارند به اعتصاب غذا دست بزنند

تروریست های فلسطینی زندانی در اسرائیل اعلام کردند که قصد دارند به اعتصاب غذا دست بزنند

تروریست های فلسطینی زندانی در اسرائیل اعلام کردند که قصد دارند به اعتصاب غذا دست بزنند علت این اقدام آن است که اداره کل زندان های اسرائیل برای جلوگیری از استفاده زندانیان از تلفن های همراه در سلول های خود با ایجاد پارازیت  می خواهد جلوی استفاده آنها از موبایل را بگیرد زیرا یک اقدام غیر قانونی محسوب می شود.

در سال های اخیر شماری از زندانیان فلسطینی توانستند به صورت های مختلف تلفن دستی را به داخل زندان قاچاق کنند به این وسیله به ارتباط با گروه‌های تروریستی که در آنها عضویت دارند و همچنین خانواده های خود ادامه دهند و در مواردی حتی توانستند طرح‌های تروریستی و  طرح های انفجاری علیه مردم اسرائیل طراحی کنند.

اداره کل زندان های اسرائیل اکنون شیوه جدیدی را برای پارازیت انداختن بر روی تلفن های همراه و جلوگیری از استفاده از این تلفن ها در داخل زندان به کار گرفته که احتمالا نتایج خوبی در پی داشته است.

زندانیان تروریست فلسطینی در اعتراض به این اقدام که آنها را از ارتباط غیر قانونی با دنیای بیرون محروم می سازد اعلام می کند که به اعتصاب غذا دست می‌زنند.

آنها گفتند که این اعتصاب غذا به صورت تدریجی خواهد بود و در مرحله نخست که امروز آغاز می شود شماری از سرکردگان این زندانیان اعلام اعتصاب غذا کرده و حتی از خوردن آب خودداری خواهند ورزید.

اداره کل زندان های اسرائیل به اقدامات لازم برای رویارویی با چنین وضعی  اعلام کرده که با زندانیان فلسطینی وارد مذاکره و معامله نخواهد شد و این حق اداره‌کل زندان‌ها است که نگذارد زندانیان با دنیای خارج در ارتباط باشند.

سران گروه های تروریستی تهدید کردند که اگر یکی از زندانیان آنها در نتیجه اعتصاب غذا فوت کند آنها به اقدامات  انتقامی علیه اسرائیل دست خواهند زد.

از سوی دیگر تهدید های تروریستی به ویژه از جانب حماس ادامه دارد.

یحیی سنوار سرکرده گروه تروریستی حماس در غزه تهدید کرد که اگر اسرائیل به تعهدات خود در چارچوب تفاهم‌های حاصله با دولت مصر برای بهبود وضعیت زندگی اهالی غزه عمل نکند آنها ممکن است که شهرهای مرکزی اسرائیل را نابود کنند.

آنها تهدید می کنند که اگر جنگ تازه ای واقع شود حملات گروه‌های تروریستی  در حدی شدید خواهد بود که اسرائیل ناچار خواهد شد اهالی شهرهای تل‌آویو- اشکلون و از اشتد را از آنجا خارج کند تا آسیب نبیند زیرا حمله های حماس بسیار شدید خواهد بود.

با اینکه این نوع تهدید ها جز رجز خوانی چیزی نمی تواند باشد ولی نشان می‌دهد که گروه‌های ترور علیه اقدام‌های آشتی جویانه  اسرائیل برای بهبود وضع زندگی آنها حاضر به هیچگونه گذشتی نیستند.

با آن که اسرائیل ظاهراً موافقت کرده است که ۴۰ میلیون دلار پول نقد اهدایی قطر وارد غزه شود تا به صورت بودجه در اختیار گروه تروریستی حماس قرار گیرد و اسرائیل حتی تسهیلات دیگری نیز برای فلسطینیان قائل شده است آنها گفتند که به اقدامات اعتراضی خود و آشوب در خط مرزی و همچنین فرستادن بادبادک ها آتش زا و بادکنک های انفجاری ادامه خواهند داد.

اعتصاب غذای زندانیان تروریست فلسطینی با شمار محدودی در مرحله نخست آغاز خواهد شد که قرار است هر روز گروه های بیشتری از آنها به این اعتصاب غذا بپیوندند.

در حال حاضر این اعتصاب فقط به زندانیان تروریست عضو حماس محدود خواهد بود.

اسماعیل هنیه رهبر گروه تروریستی حماس از حکومت خودگردان فلسطینی و محمود عباس خواستار شده که زندانیان فتح نیز به این اعتصاب غذا بپیوندند که در حال حاضر با پاسخ و یا واکنشی روبرو نگردیده است.

اداره کل زندان های اسرائیل برای رویارویی با این اعتصاب غذای همگانی که ممکن است بیش از یک هزار زندانی را دربرگیرد گروه زیادی از پزشکان و پیراپزشکان را بسیج کرده که بتوانند اگر وضع جسمی زندانیان رو به وخامت برود آنها را درمان کند.

برخی از پزشکان در بیمارستانهای اسرائیل گفتند که حاضر نخواهند بود به زندانیان تروریست فلسطینی به زور غذا بخورانند و اگر چنین شود آنها ممکن است که از شدت گرسنگی جان خود را از دست بدهند واین شرایطی است که اسرائیل نمی‌خواهد با آن روبه رو شود.