ترور فلسطینی در غزه، به سوی اسرائیل موشک پرتاب کرد. جنگنده اسرائیلی مواضعی را در غزه بمباران کرد

پس از چهل روز آرامش در مرزهای اسرائیل با نوار غزه، سازمان های ترور فلسطینی شب گذشته دوباره یک موشک بسوی اسرائیل شلیک کردند که با واکنش فوری اسرائیل روبرو شد و نیروی هوایی یکی از مواضع نظامی در غزه را هدف قرار داد و همچنین تانک های اسرائیلی بسوی هدف هایی در داخل غزه به شلیک خمپاره پرداختند.

دو روز پیش نیز یک بسته بادکنک های انفجاری از غزه به سوی اسرائیل هوا شد که در نزدیکی یک شهرک اسرائیلی به زمین نشست، ولی منفجر نگردید.

علیرغم این عمل تعرضی، کابینه اسرائیل در نشست روز یکشنبه (دو روز پیش) تصویب کرد که پنجاه میلیون دلار مبلغ اهدایی امیرنشین قطر به غزه انتقال یابد و قرار است که این برنامه در ظرف روزهای آینده عملی شود.

راکتی که از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد، در یک زمین باز و بایر در داخل اسرائیل و در فاصله کمی از مرز سقوط کرد و آسیبی وارد نساخت.

در نوار غزه، یک گروه تروریستی دیگر به نام “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” فعالیت می کند که توسط حکومت ایران برپا شده است. ولی اسرائیل مسئولیت هرگونه تعرض از خاک غزه را متوجه حماس میداند، زیرا این سازمان است که حکومت در غزه را به دست دارد.

از هنگامی که حماس بر غزه مسلط شده، بیش از بیست و یک هزار موشک و راکت به سوی خاک اسرائیل شلیک شده و زندگی مردم و سلامت جان شهروندان را به خطر انداخته است.

علی خامنه ای در نطقی با افتخار گفته بود که سلاح های موجود در غزه، توسط رژیم ایران به دست سازمان های ترور رسیده و باید همین کار در مورد کرانه باختری رود اردن نیز انجام گیرد.

هنوز معلوم نیست که چه عواملی در غزه، آن هم کوتاه مدتی پیش از آن که پنجاه میلیون دلار هدیه نقدی قطر وارد غزه شود، تصمیم به تعرض به خاک اسرائیل گرفته بود.

خانواده های دو سرباز جان باخته اسرائیلی که پیکرهای عزیزانشان در دست حماس است و از بازگرداندن آن به اسرائیل خودداری می ورزد، بارها از دولت خواستار شده اند انتقال پول به غزه، تا هنگام بازگرداندن باقیمانده پیکر این دو تن متوقف شود. این درخواست هشت سال است که ادامه دارد، ولی دولت اسرائیل اجرای آن را به صلاح نمی داند.