ترور فلسطینی دو موشک به سوی اسرائیل پرتاب کرد که آسیب نرساند و جنگنده های اسرائیلی واکنش نشان دادند

در واکنش به حمله موشکی شب گذشته از نوار غزه به خاک اسرائیل، که یک بار دیگر زندگی ساکنان شهرها و آبادی های پیرامونی غزه  را برای دقایقی مختل ساخت، پرنده های نظامی اسرائیل به پرواز درآمدند و یک قرارگاه تولید جنگ افزار را نابود کردند. اسرائیل اعلام داشته که به هر تعرض نظامی از داخل غزه علیه مردم اسرائیل واکنش نشان خواهد داد. حماس اعلام کرد که در واکنش به این حمله اسرائیلی، بر شدت تعرضات خود خواهد افزود.

شب گذشته (آدینه) در همان حالی که اهالی شهرک های اسرائیلی نشین در پیرامون غزه کنار سفره شب شنبه نشسته و فرارسیدن آخر هفته را جشن گرفته بودند، دو فروند موشک کوتاه برد از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد که در زمین باز سقوط کرد و انفجار آن آسیب جانی و یا زیان مالی وارد نساخت.

هنوز مشخص نشده که چه گروهی در داخل غزه به این حمله موشکی دست زده است، ولی سیاست همیشگی دولت اسرائیل آن بوده که حماس را به عنوان قدرت حاکم در غزه مسؤول این تعرضات بداند و حملات خود را علیه موضع وابسته به حماس انجام دهد.

در آخرین حمله هوایی اسرائیل در پاسخ به حمله موشکی شب گذشته، علاوه بر کارگاه تولید موشک، بلکه نقاط دیگری نیز که مکان تولید جنگ افزار بود منهدم گردید.

سازمان تروریستی حماس، همانند گذشته، در واکنش به این حمله به خودستایی پرداخت و ادعا کرده گفت: این گونه حملات اسرائیل، موجب قوی تر شدن عزم فلسطینیان در مبارزه با برنامه الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک اسرائیل می باشد.

حماس پیشتر اعلام کرده بود که اگر اسرائیل نقطه ای از کرانه باختری را به خاک خود ملحق کند، حماس آن را اعلام جنگ تلقی کرده و با اسرائیل وارد نبرد خواهد شد.

یک مقام نظامی پیشین اسرائیل گفت که دولت اورشلیم با این گونه تهدیدهای زیاده گویانه آشنایی کامل دارد، ولی حماس خود به خوبی می داند که اگر جسارتی کند، خیلی کوبنده تر از گذشته، مجازات خواهد شد.

همچنین، فردی به نام حازم قاسم در نقش سخنگوی حماس به کشورهای عرب هشدار داد که هر گونه اقدام آن ها در عادی سازی روابط با اسرائیل، با واکنش خشونت بار و شدید فلسطینی ها روبرو خواهد شد. آگاهان امور، اینگونه سخنان تهدید آمیز سرکردگان سازمان های ترور را جدی نمی گیرند و یادآور می شوند که این نخستین بار نیست که این گونه تهدیدها شنیده می شود.