ترکیه فعلا به گردشگران خارجی از جمله ایرانیان، واکسن کرونا نمی‌دهد

تزریق واکسن در ارمنستان

چندی پیش دولت ارمنستان اعلام کرد گردشگران می توانند برای تزریق واکسن به این کشور بیایند و بصورت رایگان آن را دریافت کنند. همین امر موجب شد تا در طی روزهای اخیر، میزان سفر ایرانیان به ارمنستان هم به صورت زمینی و هم هوایی با افزایش چشمگیری همراه باشد.

اما پس از این اقدام یکی از سوالات فراوانی که ایرانی ها می پرسند این است که آیا برای تزریق واکسن کرونا می توان به ترکیه رفت؟ یا اینکه آیا پکیجی با نام «تور ترکیه واکسن کرونا» وجود دارد؟

تاکنون در سراسر جهان بیش از ۳ میلیارد و ۱۹۲ میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده و ترکیه در رتبه نهم بیشترین میزان واکسیناسیون قرار دارد. براساس  آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت ترکیه بیش از ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است و در این بین بیش از ۳۵ میلیون نفر دوز اول واکسیناسیون به آن ها رسیده است و بیش از ۱۵ میلیون نفر نیز دوز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند. پیشروی ترکیه در تزریق واکسن کرونا به اندازی بوده که فیلم جالبی در فضای مجازی منتشر شده که مامور بهداشتی در ترکیه مانند دستفروش ها در خیابان تبلیغ می‌کند و از عابران پیاده می خواهد که برای تزریق واکسن به چادر بروند.

ترکیه به گردشگرانی که از بیرون بیایند، واکسن نمی‌زند

در حال حاضر واکسن کرونا در ترکیه به صورت رایگان و برای افراد بالای ۱۸ سال انجام می‌شود و بیشتر واکسن‌ها فایزر هستند. به گزارش خبرگزاری رکنا، در این میان، فقط شهروندان ایرانی دارای اقامت ترکیه و کیملیک کارت ترکیه می‌توانند در این کشور واکسینه شوند و فعلا دولت ترکیه تصمیمی برای تزریق واکسن رایگان کرونا به توریست‌ها نگرفته است و برنامه واکسیناسیون این کشور، شامل حال گردشگران و یا مسافران خارجی که موقت و کوتاه‌مدت به این کشور سفر کرده‌اند، نمی‌گردد.

در حال حاضر، ارمنستان تنها مقصدی است که ایرانیان میتوانند بصورت توریستی واکسن کرونا دریافت نمایند.