ترکیه نیز همانند آلمان می گوید که ادعای رژیم ایران در ارسال وسایل ضد کورونا بی اساس است

دولت ترکیه ادعای رژیم ایران را در مورد آن که برای مردم آن کشور وسائل و تجهیزات مبارزه با کورونا فرستاده نادرست خواند و مقامات آن کشور را دروغگو نامید. دولت آلمان نیز پیشتر، از انتشار ادعای رژیم ایران، دایر بر اینکه تجهیزات تشخیص کورونا برای آن کشور فرستاده است، ابراز شگفتی کرد، زیرا آلمان، به عنوان یک کشور پیشرفته صنعتی، همه وسائل لازم را آماده کرده بود.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه  رژیم اسلامی ادعا کرده بود که ۴۰ هزار کیت تست پیشرفته کرونا را به ترکیه فرستاده، ولی اکنون مقامات دولت آنکارا می گویند که این ادعا پایه و اساسی ندارد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، منابع دیپلماتیک ترکیه با تکذیب ادعای محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، درباره ارسال ۴۰ هزار کیت تست پیشرفته ویروس کووید-۱۹ به این کشور، گفتند که چنین کیت‌هایی از ایران به ترکیه فرستاده نشده است.

محمد جواد ظریف چند روز پیش  در صفحه توییتر خود ضمن تشکر از کمک زرتشتیان هند برای مقابله با کرونا، نوشته بود “ما نیز چهل هزار کیت تست پیشرفته ساخت ایران را به آلمان، ترکیه و کشورهای دیگر ارسال کردیم.”

پس از انتشار این خبر مقام ‌های دولت ترکیه در واکنش با این ادعا به خبرگزاری آناتولی گفتند که چنین کیت‌هایی از ایران به ترکیه فرستاده نشده و دولت ترکیه تاکنون چنین کیت‌هایی را دریافت نکرده است.

دولت المان نیز  از اینکه ایران  ادعا کرده که برای این کشور کیت تشخیص ارسال کرده است ابراز شگفتی کرده بود و گفته می شود این دروغ پردازی رژیم به هدف موجه جلوه دادن ارسال و وسایل تجهیزات پزشکی در مبارزه با کورونا برای گروه تروریستی حزب الله لبنان بوده است . المان که یک کشور بسیار پیشرفته فنی است به محصولات پزشکی و تولیدی در ایران که کیفیت آن مورد تردید بسیار است نیازی ندارد.