تسنیم: اروپائیان ۳۶۰ میلیارد دلار تجارت با آمریکا را قربانی ۶ میلیارد با ایران نمیکنند

 

در همان حال که حسن روحانی و طرفداران ماندن در برجام همچنان منتظرند ببینند که کشورهای اروپایی تا چه حد خواهند توانست از فاجعه اقتصادی در ایران جلوگیری کرده و آن کشور را در برابر تحریم های اقتصادی فزاینده از جانب ایالات متحده یاری بخشند، مخالفان برجام و جناح وابسته به علی خامنه ای و سپاه پاسداران، تاکید می کنند که نباید به این تلاش اروپا امیدی داشت.

خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، در یک گزارش تحلیلی، این پرسش را در عنوان اصلی خود مطرح ساخت که آیا اروپا حاضر خواهد شد منافع داد و ستد بازرگانی با آمریکا را که ۵۵ برابر تجارت با ایران است قربانی کند؟ بی تردید، پاسخ این پرسش منفی است و نتیجه ای که جناح خامنه ای – سپاه پاسداران می گیرد آن است که باید برای خروج از برجام آماده شد و اقتصاد آینده رژیم را بر اساس ادامه تحریم ها پایه گذاری کرد.

خبرگزاری تسنیم نوشت: «نیازی نداریم خودمان را به برجام و غیر برجام گره بزنیم» و افزود: «اکنون وقت مذاکره با اروپای نیست، بلکه باید اجازه داده شود حداقل پنج طرح اقتصادی کلان به اجرا گذاشته شود تا شاهد کاهش اثرات تحریم های باشیم».

آگاهان اقتصادی می گویند: اقتصاد ایران دو مشکل اساسی دارد و یکی آن که بخش اعظم درآمدهای نفتی رژیم صرف عملیات استعماری در کشورهای همسایه می شود و بخش دیگری به علت سوء مدیریت و دزدی ها، به مصرف نیازهای واقعی نمی رسد.