تسنیم: بخش عمده ای از بودجه ای که به ایجاد مشاغل روستایی اختصاص داده شده بود، حیف و میل گردید

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران از یک مورد دیگر دزدی و سوء مدیریت در حکومت اسلامی ایران  پرده برداشت و نوشت : از بودجه ای که برای ایجاد شغل برای روستاییان تعیین شده بود سوء استفاده های کلان مالی شده است و تنها  ۴۴ درصد از این بودجه به دست ۲۴۰۰ نفر رسیده است .

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به انحراف جدی در اهداف به ظاهر طرح اشتغال روستایی گفت: ۲۴۰۰ نفر ۴۴ درصد وام ها را برای طرح هایی بالاتر از نیم میلیارد تومان به بالا دریافت کرده اند.کدام روستایی می تواند وثیقه یا ضمانت وام نیم میلیاردی فراهم کند؟

حجت ورمزیاری، عضو هیأت علمی گروه مدیریت و توسعه کشاورزی دانشگاه تهران گفت : پولی که از صندوق توسعه ملی به صورت ارزان قیمت  به اسم ایجاد اشتغال روستایی برداشته شد،آمارها نشان می دهد که به دست آنان نرسیده و موفق نبوده است.

ورمز یاری افزود : علی رغم آمارهایی که مسئولین برای ایجاد اشتغال ارائه می کنند و بیان می کنند که با طرح اشتغال روستایی سهم ایجاد اشتغال در روستاها به ۲۵درصد رسیده است،باید گفت که اینگونه نیست.چراکه این آمار در سال ۹۶ صفر و در سال ۹۷ به ۲۵ درصد رسیده است و این آمار صحیح نیست. چرا که اجرای قانون از سال ۹۷ آغاز شد و تا فرد بخواهد وام دریافت کند و روند کار خود را انجام دهد، چندین ماه زمان می برد، بنابراین نمی توانیم بگوییم صرفاٌ با اجرای این قانون تحمل عظیمی در اشتغال روستایی ایجاد شد.

در یک افشاگری دیگر درباره غارت بین المال، علی‌اصغر جاودان فر، مسئول طرح مسکن مهر گفت: ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۲۴ درصد از سوی بانک مسکن در اختیار شرکت عمران پردیس قرار می‌گیرد و از محل این وام برای آماده‌سازی، محوطه سازی ، تکمیل زیر ساخت های مسکن مهر و… هزینه می‌شود.

جاودان فر افزود :  همچنین یک وام ۵۰۰ میلیارد تومانی با سود ۴ درصد نیز برای پردیس در نظر گرفته شده که به محض تخصیص در پروژه ها تزریق خواهد شد.

‏‎وی ادامه داد: بازپرداخت وام ۱۰۰۰میلیارد تومانی از منابع داخلی شرکت عمران پردیس انجام خواهد گرفت.

‏‎جاودان فر گفت : با توجه به اراده و عزم وزارت راه و شهرسازی در خصوص تکمیل پروژه های مسکن مهر خوشبختانه موانع موجود در خصوص تامین منابع مالی برطرف شده است.