تصاویر جدید ماهواره ای: یک پایگاه جدید موشکی پرقدرت رژیم ایران در سوریه

منابع نظامی امروز (چهارشنبه) عکس ها و اسناد جدیدی در مورد تلاش سپاه پاسداران ایران برای استقرار نظامی در خاک سوریه نشان دادند که در واقع تائید دیگری بر هشدارهای اسرایئل به جامعه بین المللی برای جلوگیری از مبدل شدن پایگاه تازه ای برای دست اندازی علیه اسرائیل است.

تلویزیون آمریکایی فاکس نیوز با انتشار عکس های هوایی و اسناد دیگر، خبر داد که حکومت ایران قصد داشته این پایگاه را در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه برپا کند که در آن موشک های دوربردی ذخیره شود که قادر است هر نقطه از خاک اسرائیل را هدف قرار دهد.

به گزارش فاکس نیوز، این پایگاه توسط نیروی قدس از تشکیلات مهم سپاه پاسداران اداره می شود.

گفته می شود که عکس های پخش شده در گزارش فاکس نیوز توسط رکن اطلاعات ستاد ارتش اسرائیل در اختیار آن شبکه قرار گرفته است. اسرائیل دارای یک ماهواره تجسسی است که می تواند عکس های بسیار دقیقی از هر نقطه کره زمین تهیه کند.

اسرائیل با کمک این ماهواره، همه فعالیت های نظامی در کشورهای همسایه را به دقت زیر نظر دارد.

چند ماه پیش بود که خبری درباره بمباران یک مرکز نظامی وابسته به حکومت ایران در نزدیکی دمشق انتشار یافت. ولی در آن هنگام، اسرائیل نسبت به آن سکوت کرد. این قرارگاه در بخش جنوبی دمشق احداث می شد.

در گزارش ها گفته شده بود که حکومت ایران می خواهد پایگاهی برای استقرار نیروهای خارجی وابسته به رژیم ایران در نزدیکی دمشق برپا کند. اکنون سخن از پایگاهی است که رژیم قصد داشت در آن موشک های نقطه زن انبار کند تا بتواند سراسر خاک اسرائیل را هدف قرار دهد.

به گفته آگاهان نظامی، افشاگری در مورد این پایگاه جدید، نشان می دهد که سپاه قدس و دیگر گروه های وابسته به سپاه پاسداران ایران به تلاش گسترده برای استقرار در سوریه ادامه می دهند و یک خطر جدی برای امنیت اسرائیل به وجود می آورند.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل بارها گفته اند که این کشور در برابر چنین خطراتی نمی تواند ساکت بنشیند و قاطعانه از امنیت خود دفاع خواهد کرد.

در جریان عملیات دو هفته پیش نیروی هوایی اسرائیل در خاک سوریه، دوازده هدف نظامی مورد بمباران قرار گرفت. این عملیات به دنبال تعرض یک پهپاد نظامی سپاه پاسداران به حریم هوایی اسرائیل انجام شد که در جریان آن یک جنگنده اف ۱۶ اسرائیل هدف موشک قرار گرفت و سقوط کرد.

در یک نشست اطلاعاتی در کمیسیون ویژه کنگره ایالات متحده که روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد، ژنرال جوزف واتِل فرمانده نیروهای خاورمیانه ای ارتش آمریکا در چارچوب ادای شهادت گفت که حکومت ایران بر شمار موشک های نظامی مستقر در منطقه می افزاید و قدرت هدف گیری این موشک ها نیز دقیق تر شده است.

این ژنرال ارشد آمریکایی فاش ساخت که حکومت ایران، با وجود بحران اقتصادی و بی پولی شدید، اخیرا به بودجه سپاه پاسداران افزوده است تا بتواند هزینه اعزام نیروهای بیشتر و ارسال جنگ افزارهای زیادتر به سوریه را تامین کند.

یک دیدگاه

  1. اولا این حرفا یه جورای جنبه ی عوام فریبانه داره دوما شماره همه جوره با هر ابزاری جاسوسی میکنید حتی با ماهواره .ثانیا امریکا در چهار گوشه جهان پایگاه داره این حق ایران هست در سوریه پایگاه داشته باشه.من موندم شما ایران را از ذاشت هر علمی و تکنولوژی محروم میخوای بکنید حتی به برنامه فضایی و فرستادن ماهواره .در مقابل خودتان بمب اتم دارید ماهواره جاسوسی دارید ووووووو… . من جای ایران باشم بمب اتم درست میکنم بعدش امریکا خودش مشتاق گفتگو و کنار امدن خواهد شد.شاید هم الان به کمک کره شمالی و روسیه و پاکستان به بمب اتم دست رسی پیدا کرده.

Comments are closed.