تصاویر ماهواره ای: در آخرین حمله هوایی به فرودگاه نظامی تی – فور در سوریه، انبارهای سپاه پاسداران آسیب جدی دیده است

تصاویر ماهواره ای که در رسانه های جهانی انتشار یافت نشان می دهد که در آخرین حمله هوایی که به اسرائیل نسبت داده شد، به انبارهای نظامی متعلق به حکومت اسلامی ایران در فرودگاه نظامی در شمال غرب سوریه، خسارات سنگینی وارد آمده است. فرودگاه نظامی تی – فور که یکی از بزرگترین پایگاه های هوایی ارتش سوریه است، سه روز پیش هدف چند موشک قرار گرفت و آسیب جدی به انبارهای اسلحه در آن جا وارد آمد. دولت سوریه این حمله را به اسرائیل نسبت داد. ولی دولت اورشلیم هنوز واکنشی نشان نداده است. اسرائیل مسؤولیت حمله یک روز پیش از آن ا به عهده گرفته بود.

به گفته کارشناسان نظامی، اسرائیل با اجرای این حملات هوایی، تاسیسات و مراکز نظامی وابسته به سپاه قدس در سوریه را هدف قرار می دهد، تا از استقرار دائمی نیروهای نظامی وابسته به حکومت ایران در سوریه جلوگیری شود.

یک کمپانی اسرائیلی که تخصص آن بررسی عکس های فضایی می باشد، اعلام داشت که معلوم می شود در جریان حمله موشکی به فرودگاه تی – فور که سپیده دم روز یکشنبه رخ داد، انباری آسیب دیده که رژیم ایران مقادیر زیادی قطعات و ابراز تولید پهپادهای نظامی را در آنجا ذخیره کرده بود. رژیم ایران در یک سال اخیر بودجه کلانی را به تولید پهپادهای تهاجمی اختصاص داده که هم اکنون در جنگ یمن در شرایط جنگی واقعی مورد آزمایش قرار می گیرد.

در ماه های اخیر، نمونه هایی از پهپادهای اطلاعاتی حکومت ایران نیز از داخل سوریه به سوی اسرائیل فرستاده شده بود که پیش از ورود به حریم هوایی اسرائیل هدف قرار گرفت و نابود شد. اسرائیل به دنبال یکی از این تلاش های رژیم ایران، یک انبار اسلحه متعلق به سپاه قدس در نزدیکی فرودگاه دمشق را منهدم کرد.

یک دیدگاه

  1. ملت ایران دقیقأ یک چنین کمکی را از آمریکا و اسرائیل میخواهند یعنی حمله به تاسیسات نظامی ایران و انبارهای موشکی و مراکز نظامی ایران که مردم به خیابانها بریزند و نظام را بر کنار کنند . البته در این بین نباید فراموش شود که هرگز نباید به روسیه اجازه داد که با حکومت ایران همکاری کند و یا مداخله کند . همین ، با این اوضاع ۴۰ سال سرکوب تمام میشود .

Comments are closed.