تصاویر ماهواره ای: در حمله هوایی اسرائیل، یک انبار بزرگ اسلحه سپاه پاسداران منفجر شده است

با آن که ارتش سوریه ادعا می کند که توانسته است همه موشک های پرتاب شده توسط هواپیماهای اسرائیلی را شکار کند، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که به فرودگاه بین المللی دمشق نیز آسیب رسیده است

از گزارش های اطلاعاتی که پس از حمله هوایی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه انتشار یافته، چنین بر می آید که یک یا چند انبار بزرگ اسلحه منفجر شده است. سازمان های اطلاعاتی غربی، در گزارشی که امروز (آدینه) در اسرائیل انتشار یافت، با استناد به عکس های ماهواره ای که از محل اصابت موشک های اسرائیلی گرفته شده، اعلام کردند که مکان مورد حمله، یک یا چند انبار اسلحه در پادگان هنگ چهارم ارتش سوریه، در نزدیکی فرودگاه دمشق بوده است.

با آن که ارتش سوریه ادعا می کند که توانسته است همه موشک های پرتاب شده توسط هواپیماهای اسرائیلی را شکار کند، تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که به فرودگاه بین المللی دمشق نیز آسیب رسیده است.

به گفته محافل نظامی روسیه، در این حمله، که یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل انجام آن را مورد تایید قرار داد، شش فروند جنگنده اسرائیلی از نوع اف – ۱۶ شرکت داشتند که با ورود به حریم هوایی لبنان، موشک های خود را به سوی انبارهای اسلحه متعلق به حکومت ایران هدف قرار دادند.

ارتش روسیه ادعا کرده بود که هشتاد درصد از موشک های هوا به زمین اسرائیل، توسط پدافند هوایی سوریه شکار شده است. ولی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هدف اسرائیل از انجام این حمله به طور کامل به دست آمده است.

در نخستین گزارشی که درباره این حمله انتشار یافت، گفته شده بود که یکی از هدف های این حمله، کشتن گروهی از سران حزب الله لبنان بوده که قصد داشتند با هواپیما رهسپار تهران شوند.

محافل خبری اسرائیل این گزارش را نادرست خواندند. ولی در همان هنگام شایع شد که قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس یکی از قربانیان این حمله بوده است. اسرائیل اعلام داشت که سوءقصدی انجام نشده و این خبرها درست نیست. مقامات حکومت اسلامی ایران نیز پس از دو روز سکوت، خبر کشته شدن قاسم سلیمانی را نادرست خواندند.

منظره شهر دمشق در شب حمله موشکی

4 دیدگاه‌

  1. دستهای بنیامین نتانیاهو و تمام دولتداران و حکومتگران اسرائیل را می بوسم خدا قوت دقیقا درست است نباید کوتاه بیاییم برکت بر اسرائیل با د تا ابد

  2. اسراییل به قاسم سلیمانی مدیونه.اسرایبل هیچوقت دوستش قاسم سلیمانی رو نمی کشه اگه قاسم سلیمانی نبود حزب‌الله و سپاه وارد لبنان نمی شدند و اسراییل موفق نمی شد شش هزار نیروی حزب‌الله و چهار هزار نیروی سپاه رو بکشه.

  3. شما که قدرتمند هستید لطفا با قدرت تر به منافع ملاها و سپاه یورش ببرید. زنده بار دوستی ایران و اسرائیل…درود بر امریکا

Comments are closed.