تصمیم پرزیدنت ترامپ برای خروج از سوریه موجب نگرانی اسرائیل و عربستان

اعلام تصمیم پرزیدنت ترامپ دایر بر این که می خواهد آمریکا را از سوریه به کلی خارج کند و بودجه کمک به مردم آن کشور را متوقف سازد، از جانب ناظران آمریکایی و تحلیلگران خارجی با شگفتی روبرو شد. برخی آگاهان ابراز نگرانی کردند که این اقدام ناگهانی رئیس جمهوری ایالات متحده، ممکن است خلایی به وجود آورد که حکومت ایران بکوشد آن را پر کند و بر میزان نفوذ و دخالت خود در سوریه بیافزاید.

همچنین گفته می شود که اسرائیل و عربستان سعودی نیز از این اقدام احتمالی نگران هستند و آن را باعث ضعیف تر شدن حضور سیاسی و امنیتی ایالات متحده در خاورمیانه می دانند.

این تصمیم پرزیدنت ترامپ در حالی اعلام می شود که تحلیگران ارزیابی کرده بودند که رهبر ایالات متحده قصد دارد یک محور سیاسی علیه حکومت ایران با عضویت اسرائیل و عربستان سعودی و امیرنشین ها به وجود آورد.

پرزدیدنت ترامپ در ماه های گذشته بارها به فرماندهان ارتش و مقامات سیاسی واشنگتن گفته بود در لحظه ای که پیروزی در سرکوب داعش حتمی شود، ایالات متحده بکلی از سوریه خارج خواهد شد.

2 دیدگاه‌

  1. حکومت ایران از خیلی قبل جای پایش رو در سوریه مستحکم کرده اگه اینجور نبود اینهمه سلاح حزب اله و حماس چگونه تامین شد- پهباد ایران و گلوله هاش که به سمت اسراییل شلیک میشن و نفوذیهاش از کجا آمدن خود حکومت سوریه مگه هم پیمان ایران نبود حتی در زمان جنگ ایران وعراق

Comments are closed.