تظاهرات در ابراز همبستگی با ایرانیان در اسرائیل:ملت اسرائیل خود را دوست ملت ایران میداند.از تل آویو تا تهران جانم فدای ایران

ملت اسرائیل با برگزاری یک رشته تظاهرات در چند نقطه کشور، همبستگی و حمایت خود را با پیکار مردم ایران برای رسیدن به آزادی و رفاه بیان داشتند.

در همه این تظاهرات تاکید شده بود که ملت اسرائیل خود را دوست ملت ایران می داند و در انتظار روزی است که این ملت به حقوق مدنی خود برسد و از آزادی و نیک بختی برخوردار شود و در کنار دیگر ملت های منطقه به همزیستی مسالمت آمیز روی آورد.

آخرین بخش از این تظاهرات همبستگی شامگاه روز شنبه در شهر خولون که در حومه تل آویو قرار دارد برگزار شد که در آن، شرکت کنندگان در حمایت از مردم ایران شعار می دادند و خواستار سرنگونی رژیمی بودند که نابودی اسرائیل را نیز طلب می کند و بر شدت سرکوب ملت ایران می افزاید.

این تظاهرات در مرکزی به نام “بیت کورش” که همانا خانه کوروش می باشد برگزار شد و روی پلاکاردهایی که حاضرین در دست داشتند شعارهایی در حمایت از مردم ایران و دوستی بین دو کشور نگاشته شده بود.

سخنرانان از جمله گفتند: روزی که این رژیم سقوط کند، سازمان های ترور فلسطیینی باید عزا بگیرند زیرا منبع اصلی پول و اسلحه برای آنان بسته خواهد شد و حسن نصرالله و دیگر سرکردگان حزب الله لبنان نیز باید به نوحه سرایی روی آورند زیرا امکان ادامه فعالیت از آنها گرفته خواهد شد.

آنچه در این تظاهرات در شهر خولون جلب توجه میکرد، شمار زیاد زنان بود که مرتبا فریاد می زدند: زن، زندگی، آزادی

این همایش با برنامه های هنری نیز همراه بود و خوانندگان و رقصندگان نیز برنامه هایی اجرا کردند.

همچنین شهرداری تل آویو در ساختمان مرکزی خود که در برابر “میدان رابین” قرار دارد، با وسایل الکترونی شعار “زن، زندگی، آزادی” را به زبان های عبری و انگلیسی، روی پنجره های خود نقش کرده بود که از فاصله دور هم دیده می شد

تظاهرات دیگری در ابراز همبستگی با مردم ایران، روز پنجشنبه گذشته در پارک استقلال در مرکز اورشلیم برگزار شد که در آن، زنان بسیار، از جمله فعالان سازمان های زنان و حقوق بشر در آن حضور یافتند و به زبان های عبری، انگلیسی و فارسی سخنرانی هایی انجام گرفت و یک بانوی رقصنده ایرانی زاده، بخشی از مو خود را به نشان ابراز همبستگی با زنان ایران قیچی کرد. فیلم برداران و خبرنگان بسیاری به این گرد هم آیی آمده بودند و چندین گزارش تلویزیونی و رادیویی درباره آن از شبکه های رسانه ای پخش شد.

وزارت خارجه اسرائیل نخستین نهاد یک کشور خارجی بود که با انتشار بیانیه ای در همان روز اول خیزش عمومی در ایران، بیانیه ای در حمایت از حقوق مردم ایران و علیه سرکوبگری های رژیم دینی انتشار داد.

خانم میراو میخائلی وزیر راه و ترابری و رهبر حزب کارگر اسرائیل نیز در مصاحبه ای با تلویزیون “ایران اینترنشنال” حمایت قاطع خود را با پیکار زنان ایران و عامه مردم آن کشور بیان داشت.

بسیاری از ایرانیان در اسرائیل از خود میپرسند که چه هنگام این اعتراض های مردمی در داخل ایران، موجب برافتادن رژیم خواهد گردید تا آن ها هم بتوانند دوباره از زادگاه خود دیدن کنند. ایرانیان در اسرائیل، از هنگام به روی کار آمدن رژیم کنونی از ارتباط با خانواده های خود در ایران محروم مانده اند و همچنین یهودیان ایرانی اجازه ندارند برای زیارت اماکن مقدس یهودی به اسرائیل سفر کنند.

قرار است در روزهای آینده تظاهرات دیگری نیز در حمایت از مردم ایران و خیزش زنان در شهر تل آویو که در مرکز اسرائیل است برگزار شود.

ملت اسرائیل خود را دوست ملت ایران می داند و با مردمان آن سرزمین ابراز همبستگی می کند و رفاه ایرانیان را خواستار است و در آرزوی روزی است که دو کشور بتوانند به دوستی پیشین باز گردند و از آن پس، دیگر کسی علیه نابودی اسرائیل شعار ندهد.

فیلمی که در اختیار کاربران قرار گرفته، لحظات کوتاهی را از تظاهرات ایرانیان در بیت کورش در شهر خولون نشان می دهد.