تظاهرات در غزه، به مناسبت روز قدس و یوم النکبه، کمرنگ تر از پیش بود

یک روز پس از آن که گروه های تروریستی در نوار غزه، با حمایت حکومت اسلامی ایران به آشوب و اغتشاش ادامه دادند، اکنون مجمع عمومی سازمان ملل است که به یاری رژیم ایران و ترور فلسطینی می آید، تا اسرائیل را در عملیات دفاعی از حق حاکمیت و امنیت خود، مورد نکوهش قرار دهد.

پس از شکست تلاش کویت در شورای امنیت، که تقاضا کرده بود که سربازان سازمان ملل در نوار مرزی غزه مستقر گردند، تا ترور فلسطینی بتواند در پشت سر آن ها به تعرض علیه اسرائیل ادامه دهد، سفیر فلسطینی ها در سازمان ملل، ریاض منصور، از رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خواستار شد که موجبات نکوهش اسرائیل را به خاطر دفاع از مرزهای خود فراهم سازد.

فلسطینی ها می گویند که در اغتشاشات دیروز آن ها در طول نوار مرزی به اسرائیل سه کشته داشته اند و صدها نفر زخمی شده اند.

اسرائیل با پخش بیانیه هایی برفراز غزه، به اهالی توصیه کرده بود که از نزدیک شدن به مرز اسرائیل خودداری ورزیند و از تعرض دست بردارند.

همزمان خبر رسید که برخلاف تلاش های تبلیغاتی گسترده حماس و جهاد اسلامی، دیروز (جمعه) شمار شرکت کنندگان در تظاهرات کمتر از بارهای پیش بود، و این در حالی که گروه های ترور تلاش کرده بودند دو مناسبت را با هم اِدغام کنند: یکی “یوم النَکسه” یعنی روز بدبختی فلسطینیان به علت شکشت اعراب در جنگ شش روزه با اسرائیل، و دیگری تظاهرات موسوم به “روز جهانی قدس” که رژیم ایران با اعطای پول به گروه های ترور، خواهان برگزاری آن شده بود.

در شکایت نامه فلسطینی به مجمع عمومی سازمان ملل، ادعا شده که اسرائیل در برابر اغتشاشات از غزه، به شیوه ای اغراق آمیز به قوه قهریه متوسل شده است. مسلما هیچ کشور دیگری نیز نمی توانست در برابر این تعرض و تهدید ساکت بنشیند.

ادعای طرفداران ترور فلسطینی آن است که اسرائیل به سوی افرادی که به اعتراض مسالمت امیز دست زده اند، به اسلحه گرم متوسل شده است. ولی ارتش اسرائیل فیلمی از یک دختر امدادگر فلسطینی که در نتیجه شلیک اسرائیل کشته شده در یوتیوب قرار داد که به خوبی دیده می شود که این دختر هنگامی هدف گلوله قرار گرفت که در حال پرتاب نارنجک به سوی سربازان اسرائیلی بود.

کشورهای عضو سازمان ملل نباید این حقیقت را از نظر دور دارند که در کرانه باختری هیچ فلسطینی کشته نشد، زیرا کسی به خشونت علیه اسرائیل دست نزد. بنابراین، هلاکت افراد در طول نوار غزه، نتیجه مستقیم تحریکات حماس و بی اعتنایی به جان انسان ها بوده است.

در گزارش ها گفته شده که حکومت اسلامی ایران به خانواده هر قربانی فلسطینی، پانصد دلار پول نقد هدیه کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل که ۱۹۳ کشور در آن عضویت دارند، بارها علیه اسرائیل و به حمایت از ترور فلسطینی قطعنامه صادر کرده، ولی برخلاف شورای امنیت، تصمیمات آن اعتبار اجرایی ندارد.

حکومت هایی که اسرائیل را نکوهش می کنند که چرا از خط مرزی خود دفاع کرده و به سوی اغشاشگران آتش گشوده، به این واقعیت کوچکترین اشاره ای نکرده اند که گروه های ترور فلسطینی در هفته های اخیر به جنگ افزار جدیدی علیه اسرائیل متوسل شده اند که همانا بادبادک های آتشزا می باشد که به مزارع و بیشه های اسرائیل زیان سنگینی وارد آورده است.

از دیدگاه مجمع عمومی سازمان ملل، که وظیفه آن حفظ امنیت جهانی و حقوق بشر می باشد، وارد آوردن میلیون ها دلار خسارت به کشاورزان اسرائیلی، حق طبیعی ترور فلسطینی است. ولی اسرائیل اجازه ندارد به سوی آنانی که به اغتشاش و تعرض دست می زنند، تیراندازی کند.

روز گذشته ریزپهپادهای اسرائیل توانستند شماری از بادباک ها را شکار کنند، ولی تعداد آن ها در هوا آنقدر زیاد بود که شکار همه آن ها امکان ناپذیر می نمود.

برخی رسانه های فارسی زبان متعلق به کشورهای غربی، گزارش های خود درباره رویدادهای روز گذشته را به صورتی تدوین کرده بودند که ترور فلسطینی را بیگناه نشان دهد و اسرائیل را محکوم معرفی کند.

گروه های ترور فلسطینی می گویند که در اغتشاشات روز گذشته ۶۱۸ زخمی داشته اند. تعیین میزان درستی این ادعا دشوار است، زیرا به خبرنگاران خارجی در غزه امکان داده نمی شود وارد بیمارتسان ها گردند.

فلسطینیان می گویند که یک نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی در بین کشته شدگان بوده است. ولی توضیح نمی دهند که چرا او را به میدان نبرد آورده بودند.

روز گذشته شماری از پهپادهای اسرائیلی چند مرکز گردآوری لاستیک های کهنه را با کمک اشعه لیزری به آتش کشیدند تا اغتشاشگران نتوانند آن را به مرز اسرائیل بیاورند. ولی بازهم صدها حلقه لاستیک کهنه در کنار مرز اسرائیل به آتش کشیده شد.

اسماعیل هنیه سرکرده گروه تروریستی حماس اعلام داشت که برخلاف برنامه های پیشین، برگزاری اغتشاشات در مرز اسرائیل پایان نیافته و در جمعه های آینده نیز همین تظاهرات ادامه خواهد یافت. این سیاست نشان می دهد که سرکرده حماس از شمار تلفات و خساراتی که دز این عملیات تعرضی به فلسطینیان وارد می آید هیچگونه اِبایی ندارد.