تظاهرات مخالفان نتانیاهو برای کناره گیری او، شب گذشته (شنبه) نیز برگزار گردید 

دادگاهی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر را به اتهام سوء استفاده از قدرت و رشوه خواری محاکمه می کند، امروز یک جلسه فنی برگزار کرد که لزومی به حضور متهمین نداشت و هدف، رسیدگی به درخواست وکلای مدافع بود که ادعا می کنند دادستانی اسرائیل همه اسناد و شواهد و متن تحقیقات و اظهارات شاهدان را در اختیار آن ها ننهاده است تا بتوانند به بهترین وجه از موکل خود در دادگاه دفاع کنند.

ولی دادستانی اسرائیل این درخواست را بی مورد می داند و تمام اسنادی را که قوانین موجود آن ها را شامل می شود، در اختیار وکلای مدافع قرار گرفته و سندی بیشتری وجود ندارد.

اگر دادگاه این دفاعیه دادستانی را بپذیرد، محاکمه ادامه خواهد یافت و جلسه بعدی دادگاه یک ماه دیگر برگزار خواهد شد. ولی اگر دادگاه سخنان وکلای مدافع را به جا بداند و اسناد بیشتری در اختیار آنها قرار گیرد، جلسه بعدی به مدت یک ماه به تعویق خواهد افتاد.

مخالفان نتانیاهو می گویند که او به انواع ترفندها دست می زند تا محاکمه هرچه بیشتر طولانی شود و او بتواند به نخستین وزیری ادامه دهد.

از سوی دیگر، گروه هایی نیز که خواهان کناره گیری نتانیاهو هستند، فعالیت های اعتراضی خود را گسترش داده اند. روز گذشته سه رشته تظاهرات در شهرهای اورشلیم، تل آویو و حیفا برگزار شد. علاوه بر این، گروهی از تظاهرکنندگان که رهسپار اورشلیم بودند، در جاده ورودی شهر به راهپیمایی پرداختند که پلیس آن را غیرقانونی و باعث ایجاد خطر دانست و بیست تن را بازداشت کرد. مقامات پلیس می گویند که تظاهرات، یک حق مشروع شهروندان است، ولی راهپیمایی در جاده های بین شهری موجب خطر می شود و مجوزی برای آن صادر نشده بود.

اکنون چند ماه است که مخالفان نتانیاهو با به راه انداختن تظاهرات هفتگی، و حتی روزانه، خواهان کناره گیری او به اتهام فساد مالی هستند.