تظاهرات مردمی در دزفول با شعار:رضاشاه روحت شاد.مرگ بر خامنه ای.ای شاه ایران برگرد به ایران و مرگ بر رییسی

مردم دزفول شب گذشته(چهارشنبه) به خیابان آمده و ضمن تجمع اعتراضی، علیه رژیم و گرانی‌ها شعار دادند.

اعتراضات چهارشنبه شب مردم دزفول با تجمع در محدوده چهارراه سی‌متری در مرکز این شهر آغاز شد و سپس به خیابان‌های اطراف گسترش یافت و در جریان آن معترضان اقدام به سردادن شعارهای اعتراضی و شعارهایی علیه مقام‌های جمهوری اسلامی کردند.

معترضان در دزفول در جریان تجمع اعتراضی چهارشنبه شب خود از جمله شعار «مرگ بر رئیسی» و «مرگ بر گرانی» سر دادند.

اعتراضات مردم دزفول چند روز پس از آزادسازی قیمت آرد و افزایش قیمت نان صنعتی و همزمان با اطلاعیه ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ، شیر و لبنیات، و روغن از روز پنج‌شنبه برگزار شد.

شعار «رضا شاه روحت شاد» و اس شاه ایران برگرد به ایران نیز از جمله شعارهای معترضان در جریان جریان اعتراضات چهارشنبه شب مردم دزفول بود.

همزمان با این اعتراضات و در پی اطلاعیه ستاد تنظیم بازار درباره افزایش قیمت روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ، اینترنت موبایل برخی اپراتورها قطع شد و سرعت اینترنت ثابت کاهش یافت.

دستگاه‌های امنیتی دزفول و استان خوزستان تعداد بسیار زیادی از نیروهای انتظامی و امنیتی را شبانه به محل تجمع مردم دزفول اعزام کردند و مردم معترض در مقابل اقدام به سر دادن شعار «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم» کردند.

در همین حال، گزارش‌های متعدد حاکی از قطعی و اختلال در دسترسی به اینترنت موبایل و کاهش شدید سرعت اینترنت در مناطق مختلف ایران است.

نت بلاکز، سازمان بین‌المللی ناظر بر اینترنت، بامداد پنج‌شنبه به وقت تهران گزارش‌ها درباره قطع موقت در اتصال بین‌المللی شرکت خدمات اینترنت رایتل و ضعیف شدن سرویس‌های شرکت‌های موبایل و خطوط ثابت در ایران را تایید کرد.

نت بلاکز افزود که این قطعی و کاهش سرعت اینترنت در ایران می‌تواند روند انتقال اطلاعات را همزمان با اعتراضات عمومی محدود کند.

اعتراضات در خوزستان از هفته گذشته به دنبال آزادسازی قیمت آرد و افزایش قیمت نان در پی فراخوان برای اعتراض به گرانی در سوسنگرد و ایذه آغاز شد.

تعداد بسیار زیادی از نیروی انتظامی و امنیتی از بیم گسترش اعتراضات در شهرهای استان خوزستان مستقر شده‌اند.

دسترسی به اینترنت نیز هفته گذشته نیز برای چند روز در بسیاری از مناطق استان خوزستان از جمله سوسنگرد، اهواز، حمیدیه و شادگان قطع یا به شدت محدود شده بود.

به دنبال تشدید فضای امنیتی در خوزستان طی هفته گذشته و در پی فراخوان برای اعتراض به گرانی در سوسنگرد، نیروهای امنیتی با هجوم «وحشیانه» به منازل برخی از فعالان، هشدار می‌دهند در صورت مشارکت در اعتراض‌ها کشته می‌شوند.

شرایط اقتصادی ایران روزبه روز روبه وخامت بیشتری می رود تا جایی که کارشناسان اقتصادی وابسته به رژیم نیز به این واقعیت اذعان دارند که اقتصاد ایران با این روند رو به نابودی و فروپاشی کامل می رود.

روز گذشته یک اقتصاددان با نام محمود جام ساز در گفت‌وگو با دیده‌بان ایران تاکید کرد: اقتصاد ایران در حال فروپاشی است و دولت با سیاست‌های غلط خود فقیرتر کردن مردم را در دستور کار دارد.