تظاهرات گسترده در مشهد، نیشابور و چند شهر دیگر ایران همچنان ادامه دارد و نیروهای انتظامی نگران هستند

مردم امروز در چند شهر خراسان به پاخاستند

در آخرین گزارش هایی که از ایران رسیده، آمده است که به دنبال تظاهرات پراکنده امروز در میدان شهدا در مشهد و تظاهرات مشابه در چند شهر دیگر، اوضاع همچنان بحرانی است و در ساعات امشب شمار زیادی از خودروهای انتظامی و سپاه پاسداران در خیابان های شهرهای بزرگ در حال گشت هستند، تا نگذارند تظاهرات از سر گرفته شود.

از تهران خبر رسید که مردم خشمگین شب گذشته حسینیه درکه را به آتش کشیده اند و خسارات سنگینی به آن جا وارد شده است. در ادامه گزارش گفته شده که اوضاع تهران نیز امروز حساس و ناآرام بود، ولی از جزئیات آن خبر موثقی در دست نیست. در یکی از کلیپ هایی که از تظاهرات تهران رسیده این شعار نیز شنیده می شود: “رضا شاه، روحت شاد”.

فرستادن اطلاعات از تهران، دشوار تر از شهرهای دیگر است.

در تظاهرات مشهد، مردم خشمگین با نیروهای انتظامی درگیر شدند، ولی از زخمی های احتمالی خبری در دست نیست. شاهدان عینی گفتند که شماری از مردم بازداشت شده اند – که این امر ممکن است خشم مردم را شعله ورتر کند.

مردم فریاد می زدند: “نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم”. همچنین این شعار نیز شنیده شد: “ایران که شاه نداره، حساب کتاب نداره”.

مشهد یکی از مراکز مهم دینی حکومت اسلامی ایران است و نیروهای تندرو در آن جا حضور قوی دارند.

مردم مشهد با نیروهای سرکوبگر انتظامی درگیر شدند

تظاهرات امروز ظاهرا اعتراض به کارنامه اقتصادی حسن روحانی بود و فریادهای “مرگ بر روحانی” چندین بار شنیده شد. ولی برخی از تظاهرکنندگان همچنین شعار می دادند “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”.

آگاهان می گویند که اوضاع اقتصادی در ایران به شدت بحرانی شده و در حالی نرخ کالا مرتبا بالا می رود، بیکاری نیز در کشور بیشتر می شود و مردم قدرت خرید خود را از دست می دهند و بیکاری گسترش می یابد.

فرمانروایان دینی در مشهد نیز با دولت روحانی مخالف هستند ولی بعید می نماید که آن ها در به راه انداختن این عملیات اعتراضی سهمی داشته اند، زیرا شعارهایی نیز با عنوان “مرگ بر دیکتاتور” و “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” نیز شنیده می شد.

تظاهر کنندگان همچنین فریاد می زدند “دولت انقلابی، با وعده های خالی” و می گفتند: “فلسطین را رها کن، فکری به حال ما کن”

در تظاهرات امروز، نیروهای انتظامی تلاش می کردند با پرتاب گاز اشک آور و ماشین آب پاش مردم را متفرق سازند. ولی مردم نارنجک ها را در هوا شکار کرده و متقابلا به سوی ماموران پرتاب می کردند.

فرماندار مشهد محمد رحیم نوروزیان به خبرگزاری ایسنا گفت که ماموران انتظامی شکیبایی بسیار از خود نشان داده اند تا تلفاتی رخ ندهد.

شاهدان عینی می گویند که به خوبی دیده می شود که ترس مردم ریخته و فشار اقتصادی و سرکوبگری حکومت آنقدر زیاد شده که مردم را شدیدا خشمگین و بی پروا ساخته است.

در صفحه امروز وبسایت ما می توانید شماری از کلیپ های خبری را که توسط اینستاگرم از ایران رسیده مشاهده فرمائید.

از شهرهای نیشابور و کاشمر نیز گزارش های زیادی درباره تظاهرات مردم و نا آرامی ها رسیده که با شعار “نه به گرانی” برگزار شد. مردم همچنین شعار می دادند: “سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن”.

در ماه های اخیر گرانی در ایران آنقدر شدت گرفته که بسیاری از امامان جمعه نیز در خطبه های این هفته خویش دولت روحانی را به عدم کارآیی متهم ساختند. ولی این انتقادها در واقع کل رژیم را باید منظور داشته باشد.

برخی مخالفان رژیم امید دارند که این روند به شهرهای دیگر ایران نیز سرایت کند.

آگاهان می گویند که شبکه های اجتماعی در شکل دادن به خشم مردم نقش بزرگی دارند.

فیلم های مربوط به تظاهرات در نقاط مختلف ایران بلافاصله توسط اینستاگرم به سراسر کشور و خارج از ایران فرستاده می شود. ما نیز امروز چندین کلیپ را در سایت قرار داده ایم و در ساعات آینده شمار بیشتری از آن را نیز در دسترس کاربران قرار خواهیم داد.

ویدئوهای بیشتر درباره قیام مردمی امروز را اینجا ببینید

2 دیدگاه‌

  1. پس از خیزش بزرگ روز گذشته پنج شنبه ۷دی ماه از همان روز گذشته شروع به قطع اینترنت همگانی در سطح کشور بصورت تدریجی و با پایین آوردن سرعت در سطحی که تقریباً اینترنت قطع شده باشد و امکان ارتباط را از مردم ایزوله شده بگیرند چرا که همان دیروز مردم بلاد مختلفه خراسان بلافاصله پس از آگاهی از خیزش مردم سناباد به خیابان ها ریختند و اینک رژیم اهریمنی از سویی تبلیغات دروغین میکند عواملش را طوری به صحنه می آورد و دروغ اهریمنی میگوید که مردم تصور کنند احمدی نژادی ها و یا طرفداران رییسی و قالیباف بوده اند! اگر طرفدار داشتند که همان یازده روز ببرایش می آمدند یا موقعی که در تهران داشتند بیرونشان میکردند!! و اینطوری مردم را میخواهند از خیزش امروز بازدارند.. توطئه و بازی سناریستی مموت خاکریز رهبر مغولیست ها و ولی امر ملحدین جهان دجال العظمی و مسیح الضلاله سگ هار نجس عثمانی ها و ماسونری خامنه ای لعین جز فریبی نیست جهت اینکه با استفاده از نفرت عمومی از انامی این دیوخویان بین ملت در کفن خفته و غارت شده و به خاک و خون غلطیده ایران شقه ایجاد کنند و صفوف بهم پیوسته مردم را گازانبری قیچی کنند همانطور که خسن سرخه ای و قالیبوف در انتخوابات به گوشه چشم پیغام بهم میدادند که گازانبری میزنیم!!!.. و از صبح امروز جمعه ۸ دی ماه بصورت عمومی در سراسر کشور سرعت اینترنت را به سطح قطعی رسانده اند …. جبهه های نبرد حق علیه باطل و دفاع مقدس ملت ایران در برابر یورش دیوخویان و عثمانی ها و جندالشیطان در ۵۷ به کشور ایران است

  2. ابتدای تظاهرات برای این بود که بجه های بسیج بتونن علیه روحانی و اصلاح طلبها شعار بدن و جا رو برای رییسی و اخوندای حکومتی باز کنن اما مردم دستشون رو خوندن و بعد از چند دقیقه، مردم شعارهاشون تبدیل شد به شعار ضد حکومتی.. و مرگ بر خامنه ای،، مرگ بر سپاه،، مرگ بر سرمایه دار.. مردم ایران لطفا حمایت کنید.،،

Comments are closed.