تظاهر کنندگان عراقی کنسولگری رژیم در نجف را به آتش کشیدند

معترضین عراقی چهارشنبه شب  کنسولگری رژیم اسلامی در نجف را به آتش کشیدند.

به دنبال این رویدادها و درگیری معترضان با پلیس شهر نجف مقامات امنیتی قانون منع رفت و آمد در این شهر را تا اطلاع ثانوی به اجرا گذاشتتند.

پلیس ابتدا تلاش کرد با شلیک هوایی تظاهر‌کنندگان خشمگین عراقی که به سوی کنسولگیری ایران حرکت حمله کردند را متوقف کند اما حریف موج بزرگ معترضان نشد و ناچار اقدام به تخلیه کنسولگری و نقل دیپلمات‌های رژیم به جای دیگری شد.

تظاهرکنندگان پرچم رژیم را از ساختمان کنسولگری پایین آوردند و به جای آن پرچم عراق را برافراشتند.

شهر نجف دو روز است که به شدت ناآرام است روز سه‌شنبه پلیس با استفاده از فشار آب‌گرم و بمب‌های دودزای اشک‌آور تلاش تجمعات را متفرق کند.

بنابه گزارش ها، در شهرک الرحمه در نزدیکی راه ارتباطی با شهر کربلا به سوی نیروهای امنیتی تیراندازی‌هایی انجام شده است. این تیراندازی‌ها اما تلفاتی در پی نداشته است.

همچنین پل بته واقع در وسط شهر الحله مرکز استان بابل نیز صحنه درگیری‌های شدید میان تظاهرکنندگان و نیروهای ضدشورش عراقی بود.

گزارشگر صدا و سیمای رژیم در عراق گزارش حمله معترضین عراقی را به کنسولگری رژیم با هراس و اضطراب فراوان گزارش کرده و اعتراف کرد که نیروهای نظامی عراق هم در برابر معترضین هیچ مقاومت و واکنشی نشان ندادند.

همچنین تعدادی از تظاهرکنندگان به دلیل کاربرد گسترده بمب‌های گاز اشک‌آور دچار خفگی شده و مبتلا به حالت‌های از نارسایی تنفسی شده‌اند.

در همین حال تعدادی از خودروهای اورژانش به منطقه حادثه شتافته تا افراد آسیب دیده را به بیمارستان‌های این استان منتقل کنند.

2 دیدگاه‌

  1. نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی ایران تمایل بسیار شدیدی نسبت به فضولی و دخالتهای ایضایی برای سایر ملل وکشورها داشته و دارند و خواهند داشت که باید جلوی اینگونه اعمال پست و رذل سپاه گرفته شود والله تمام عراق را همانند داخل ایران به گند و کثافت وبدبختی خواهند کشانید.

  2. سلام // کنسوبگری ایران در نجف محل فعالیت سپاه قدس و وزارت اطلاعات است و در این کنسولگری عملیات ویژه ترور بعضی از شخصیت های سیاسی عراقی مخالف رژیم ایران برنامه ومدیریت می شد، کنسول بنام حسینیان قبلاً بعنوان کاردار سفارت ایران در لبنان وسوریه بود ودر این کشورها با حزب الله لبنان وگروه های فلسطینی در ارتباط بود.

Comments are closed.