تعداد مبتلایان کورونا در ایران از مرز ۳۰۰ هزار تن گذشت

آخرین آمار کورونا در ایران: در ۲۴ ساعت اخیر تاکنون ۲۲۶ تن جان باختند و  ۲۶۲۱ نفر مبتلا شدند

به موجب آخرین آماری که وزارت بهداشت امروز (پنجشنبه) انتشار داد، از ظهر گذشته تاکنون ۲۲۶ تن   از مبتلایان جان دادند،  که ۳۰ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۶ هزار و ۵۶۹ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته،  « ۲۶۲۱ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۱۵ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: ۴۰۲۷ تن از بیماران حالشان وخیم است و در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او در ادامه گفت:   استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه خبر، علی فتاحی،  معاون سازمان نظام پزشکی ایران اعلام کرد:   بیش از شش هزار نفر از کادر درمان به کورونا مبتلا شدند و حدود ۱۴۰ نفر از آنان جان باختند.

او گفت:  از این میان پرستاران ۲۲درصد، پزشکان عمومی ۲۰درصد، گروه داخلی هشت و گروه زنان با پنج درصد بیشترین مبتلایان به این ویروس را تا کنون تشکیل داده‌اند.

در میان کشورهای جهان،  ایران از جمله کشورهایی است که تعدادی زیادی از کادر درمان آن بر اثر ابتلا به کورونا جان خود را از دست داده‌اند.

همزمان حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، نیز در نامه‌ای به حسن روحانی با اشاره به کمبود کادر درمان در حوزه‌های مختلف خواستار صدور مجوزهای استخدامی برای استخدام افراد جدید و اختصاص منابع مالی جدید به بیمارستان‌ها و بخش سلامت شده بود.