تعرض از غزه به جان اهالی آبادی های پیرامونی ادامه دارد. ارتش اسرائیل مواضعی را در غزه بمباران کرد

 نیروی هوایی اسرائیل در عملیات هشدار دهنده سپیده دم امروز (شنبه)، یک انبار اسلحه متعلق به حماس و برخی انبارهای زیرزمینی را که هدف تعرضی داشت نابود کرد

در واکنش به ادامه تعرض نظامی از خاک غزه به سوی اسرائیل و آبادیهای مری کشور، پرنده های نظامی ارتش دوباره به پرواز درآمدند و مواضعی را در بخش شمالی نوار غزه بمباران کردند.

شب گذشته نیز چند خمپاره از غزه به سوی خاک اسرائیل پرتاب شد که به هدفی اصابت نکرد و آسیبی وارد نساخت. ولی به موازات آن، هوا کردن بادکنک های انفجاری همچنان ادامه دارد و این بادکنک ها که در مقایسه با گذشته پیشرفته تر شده است در نقاط مختلف کشور به زمین می نشیند و باعث نگرانی و هیجان می شود.

نیروی هوایی اسرائیل در عملیات هشدار دهنده سپیده دم امروز (شنبه)، یک انبار اسلحه متعلق به حماس و برخی انبارهای زیرزمینی را که هدف تعرضی داشت نابود کرد.

منابع خبری در غزه می گویند که اسرائیل در کنار این اقدامات نظامی، برخی تسهیلات شهروندی را نیز که تا پریروز در اختیار اهالی غزه و دولت حماس گذاشته بود، باطل کرده است.

هنوز مشخص نیست که کدام یک از گروه های تروریستی در غزه مسئول تعرضات جدید می باشد. ولی دولت اسرائیل همیشه اعلام کرده که حماس به عنوان گروهی که بر قدرت در غزه تسلط دارد، مسئول حفظ امنیت و جلوگیری از تعرض نسبت به خاک اسرائیل شناخته می شود و باید جلوی گروه های دیگر را بگیرد.

روز گذشته همچنین به سوی برج مراقبت ارتش اسرائیل که در نزدیکی نوار غزه قرار دارد آتش گشوده شد که به آن برج آسیب رساند.

اهالی شهرک های مجاور نوار غزه، از دولت اسرائیل قاطعانه می خواهند که به این گونه تعرضات به طور کامل پایان دهد و امنیت را به شهرک ها و اماکن مسکونی آنان را باز گرداند.

ولی در همان حال، اسرائیل مایل به آغاز جنگ دوباره‌ای علیه سازمان های ترور در غزه نمی باشد و در واکنش های خود نسبت به ادامه عملیات تعرضی شکیبایی بسیار نشان می دهد.

اسرائیل معمولا،  تنها هدف هایی را مورد  حمله قرار می‌دهد که از توان جنگی گروه های ترور بکاهد و در عین حال به جان افراد فلسطینی آسیبی وارد نشود.

دست اندازی های شب گذشته علیه اسرائیل، همزمان با شب شبه مقدس بود که خانواده ها در کنار هم نشسته اند و مشغول به جای آوردن آیین سنتی هستند. ولی به ناگهان، آژیر خطر به صدا درآمد و اهالی شهرک های پیرامونی، تنها سی ثانیه وقت داشتند خود را به اتاق امن برسانند.

دو روز پیش، هنگامی که مادری با شنیدن آژیر خطر به سوی پناهنگاه می دوید، نوزاد از دستش افتاد و به طور جدی آسیب دید.

مردم اسراییل به دولت می گویند زمان آن رسیده که به این رنج و محنت آنان پایان دهد.

بادکنک هایی که سازمان های ترور در روزهای اخیر به سوی اسرائیل می‌فرستند، مجهزتر است و با وزش مساعده باد، می‌تواند به مسافت های دو تری به رسد. این بادکنک ها دارای بسته های مواد انفجاری هستند که  از زیر آن ها آویزان است و با برخورد به زمین منفجر می‌شوند و موجب آتش سوزی و یا آسیب رساندن به جان افراد می گردد.

یک دیدگاه

  1. این هم کار رژیم خامنه ای خائن است که با تجهیز هر چه بیشتر حماس و تحریک آن ها، تلاش می کند تا برنامه صلح آمریکا با این همه تعرض به خاک اسرائیل را ناکارامد و ناشدنی جلوه دهد و چنین اعمال شنیع و ضد بشری را به مردم واقعی فلسطین نسبت دهد در حالی که مردم فلسطین نیز توان مقابله با این گروهکهای تروریستی را ندارند و یکی باید چنین کاری را برای آنها چنین خدمتی را انجام دهد. ای کاش پیش از اجرای طرح صلح گروه های تروریستی فلسطینی که مزدوران جمهوری اسلامی هستند به طور کامل نابود می شدند، آنوقت می دیدیم که مردم واقعی فلسطین نیز خواهان صلح و آرامش بودند و آنها هم از این همه جنگ و خونریزی بیهوده خسته شده اند.

Comments are closed.