تعرض فلسطینی از غزه علیه مزارع و بیشه زارهای اسرائیل، با ایجاد آتش سوزی، ادامه دارد

در روز گذشته (چهارشنبه) نوزده آتش سوزی در کشترازها و بیشه زارهای پیرامونی غزه رخ داد که شمار زیادی از ماموران آتش نشانی اسرائیل به خاموش کردن آن پرداختند

عملیات تعرضی از غزه به خاک اسرائیل، امروز نیز به صورت بادکنک های انفجاری ادامه یافت و چندین آتش سوزی دیگر نیز در زمین های کشاورزی در نزدیک غزه رخ داد. حماس می گوید که با این شیوه، می خواهد اسرائیل را ناچار سازد امتیازات بیشتری به اهالی غزه بدهد.

اسرائیل اعطای امتیازات را مشروط به آن می داند که حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین به عملیات تعرضی علیه اسرائیل پایان دهند، ولی آن ها این عملیات را بخشی از مبارزه خود برای نابودی اسرائیل تلقی می کنند و علنا می گویند که حاضر به توقف آن نیستند.

در روز گذشته (چهارشنبه) نوزده آتش سوزی در کشترازها و بیشه زارهای پیرامونی غزه رخ داد که شمار زیادی از ماموران آتش نشانی اسرائیل به خاموش کردن آن پرداختند.

در گزارش ها آمده است که تماس های غیرمستقیم برای رسیدن به تفاهم و کاهش تنش ادامه دارد. اسرائیل با برقراری محدودیت ها و تحریم هایی علیه غزه، می کوشد سرکردگان گروه های ترور را مهار کند، و از سوی دیگر نمی خواهد محدودیت های بیشتری برقرار کند که فشار عمده آن بر اهالی غزه وارد خواهد آمد.

یک دیدگاه

  1. دی ان ای فلسطینی چون فرزند نامشروع اتحاد شوم ارتجاع سرخ و سیاه بر خرابکاری و ترور است. نه رژیم جبار جنایتکار اشغالگر ایران و نه فلسطینیان تروریست و تروریست پرور می توانند آرام زندگی کند. حیات این جانیان بالفطره فقط و فقط در گرو خرابکاری و ترور است.

Comments are closed.