تعطیلی دولت ایالات متحده برای اقتصاد آن کشور دست کم ۶ میلیارد دلار هزینه داشته است

تعطیلی دولت ایالات متحده برای اقتصاد آن کشور دست کم ۶ میلیارد دلار هزینه داشته است

شرکت اس پی گلوبال  ریتینگز که یک موسسه اطلاع رسانی و  تحلیل اقتصادی وآمارگیری است  میگوید تعطیلی دولت ایالات متحده برای اقتصاد آن کشور دست کم ۶ میلیارد دلار هزینه داشته است .

این موسسه آمارگیری می افزاید پیامدهای ۳۵ روز تعطیلی دولت آمریکا که پنجم بهمن ماه به پایان رسید احتمالاً بدتر از آن چیزی است که تصور می‌شد .

پیشتر هم این موسسه پیش‌بینی کرده بود که تعطیلی دولت پیامدهای نسبتاً کمی بر اقتصاد ایالات متحده داشته باشد اما در تازه ترین گزارش شرکت اس پی گلوبال ریتینگز گفته شده  احتمال دارد هزینه هر هفته تعطیلی به‌مراتب بیش از ۱.۲ میلیارد دلار باشد که پیش بینی شده است .

این موسسه افزوده است که همه هزینه های مستقیم ناشی از توقف تولید به خاطر مرخصی کارکنان دولت فدرال و هم هزینه های غیرمستقیم به خاطر توقف فعالیت های اقتصادی در ارتباط با بازرگانی خارج از دولت بر هزینه ها و ضررها تاثیر گذاشته است .

تعطیلی ۳۵ روزه دولت فدرال طولانی ترین تعطیلی دولت آمریکا در تاریخ این کشور است بازگشایی دولت پس از آن رخ داد که  دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دست کم برای هفته های پیش رو با توافقی فراحزبی برای تامین بودجه بدون در نظر گرفتن بودجه دیوار مرز مکزیک موافقت کرد.

دونالد ترامپ خواستار در نظر گرفته شدن ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار در بودجه دولت برای ساخت دیوار در مرز مکزیک است دموکراتها با در نظر گرفتن این مبلغ برای ساخت این دیوار مخالفت کردند.