تقی رحمانی،فعال سیاسی اصلاح طلب و همسر نرگس محمدی:خواست ما عبور از نظام نیست بلکه تقویت جامعه مدنی است

تقی رحمانی،فعال سیاسی اصلاح طلب و از زندانیان دهه شصت که اکنون در پاریس زندگی می کند و همسر او نرگس محمدی در ایران و در زندان بسر می برد در یک مناظره رسانه ای در ایران اینترنشنال که در مقابل مراد ویسی قرار گرفته بود گفت که خواست او نه عبور از نظام جمهوری اسلامی بلکه تقویت جامعه مدنی در ایران است.

رحمانی از مواضع اخیر میرحسین موسوی در دفاع از روح الله خمینی حمایت و پشتیبانی نمود و در مقابل زمانی که مراد ویسی (روزنامه نگار)زبان به انتقاد از موسوی گشود آقای رحمانی بارها صحبت های او را قطع کرده و ویسی را خطاب قرار داد که به هواداری از شاهزاده رضا پهلوی است که امروز  از میرحسین موسوی انتقاد می کند.

آقای مراد ویسی در صحبت های خود این استدلال را مطرح کرد که جامعه امروز ایران از رژیم اسلامی عبور کرده و آنگونه که موسوی دوران خمینی را طلایی می داند خواهان بازگشت به آن دوران نیست.

ویسی دوران خمینی را سیاه ترین دوره جمهوری اسلامی دانست.

آقای تقی رحمانی این نکته را یادآور شد که او خود در دهه ۶۰ زندانی بوده است با این وجود گفت که من خواهان عبور از رژیم اسلامی نیستم و هدف من فعال کردن جامعه مدنی است.

گفتنی است آقای تقی رحمانی همراه با همسرش خانم نرگس محمدی از فعالان سیاسی هستند که تا سال ۱۳۹۶ نیز نه تنها خود در انتخابات رژیم شرکت می کردند بلکه برای نامزدهای به اصطلاح اصلاح طلب از جمله حسن فریدون(روحانی) تبلیغ می کردند.

خانم نرگس محمدی و تقی رحمانی سالها از نزدیک با هاشمی رفسنجانی فعالیت می کردند.

خانم نرگس محمدی در کنار فایزه هاشمی رفسنجانی

آقای تقی رحمانی و همفکرانش بر این باور هستند که رژیم اسلامی هنوز قابلیت اصلاح دارد و در عین حال تلاش می کنند که روایت مهربان و نرمی از اسلام را در رژیم اسلامی پررنگ کنند و این ادعا را مطرح می کنند که طیف گسترده ای از مردم ایران را همراه خود دارند و این در حالی است که مردم از دی ماه ۹۶ نه تنها با شعارها تند اعلام داشته اند که از رژیم عبور کرده اند بلکه شعارهایی به هواداری از خاندان پهلوی و شخص شاهزاده رضا پهلوی سر می دهند و خواهان بازگشت او به ایران هستند.

آقای تقی رحمانی در مناظره با مراد ویسی او را متهم کرد که از طرفداری از خمینی به یکباره به سوی رضا پهلوی رفته است.

آقای مراد ویسی خطاب به تقی رحمانی گفت که به جای حمله به شخصیت های سیاسی بهتر است گوشه ای از کار را گرفته و تلاش کنید هرچه زودتر دموکراسی به ایران بیاید.

نسخه کامل این گفتگو در اختیار شما همراهان گرامی قرار دارد: