تلویزیون اسرائیلی: ارتش روسیه چریک های تحت تسلط خود را در سه استان مرزی سوریه با اسرائیل مستقر ساخته است

در همان حال که بحران جنگی در مرز اسرائیل با سوریه و لبنان در سطح بالایی قرار دارد، یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل خبر داد که ارتش روسیه برای جلوگیری از هرگونه فعالیت حزب الله از خاک سوریه علیه نواحی مرزی اسرائیل، شماری از سازمان های چریکی تحت تسلط خود را در سه استان نزدیک به مرز اسرائیل مستقر ساخته تا از رخنه یابی حزب الله از طریق سوریه به خاک اسرائیل جلوگیری کند.

در این گزارش آمده است که گروهی با نام “ارتش حوران” که با دولت مرکزی دمشق مخالف است و علیه آن می جنگد به کمک روسیه در آن استان ها مستقر گردیده است.

این گزارش را شبکه تلویزیونی  اسرائیلی موسوم به i24News منتشر کرد که به چند زبان و از جمله انگلیسی، فرانسه و عربی، از تل آویو برنامه پخش می کند.

در گزارش آمده است که این افراد مسلمانان قفقازی هستند که هم با رژیم بشار اسد در دمشق و هم با حضور نظامی رژیم ایران در سوریه مخالف هستند و حاضرند علیه آن نبرد کنند.

آگاهان می گویند که برای روسیه، جلوگیری از کشاکش جنگی بین سوریه و اسرائیل یک سیاست راهبردی است – زیرا هر اندازه سوریه از بحران های منطقه ای، به ویژه با اسرائیل که در همسایگی آن قرار دارد دور باشد، روسیه بهتر خواهد توانست در سوریه ریشه بدواند.

در این زمینه همکاری های خوبی بین روسیه و اسرائیل وجود دارد و بنیامین نتانیاهو تا کنون چند بار به مسکو سفر کرده تا در مورد حفظ آزادی عمل اسرائیل در عملیات جنگی در سوریه، با پرزیدنت پوتین ایجاد هماهنگی کند.

گرچه وزیر خارجه روسیه تا کنون چند بار به طور شفاهی از عملیات اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه سخن گفته، ولی به طور اصولی، گمان بر آن است که روسیه نیز از ضرباتی که نیروی هوایی اسرائیل بر سپاه قدس وارد می آورد خرسند است و روسیه نیز همانند اسرائیل، مایل نیست که رژیم ایران در سوریه ریشه بگیرد.