تندروهای حکومت اسلامی ایران در مخالفت با  تصویر زنان روی سنگ قبرها آنها را با رنگ می پوشاندند

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،  افرادی ناشناس تصویر زنان روی سنگ‌ قبرهای گورستان شهر رویان (عمده) در شمال ایران را با رنگ پوشانده‌اند.

ایرنا، در ادامه نوشته است: پوشاندن این تصاویر بدون اطلاع قبلی به خانواده‌های این درگذشتگان صورت گرفته و موجب نارضایتی و انتقاد شهروندان شده است.

در ادامه گزارش امده است که خانواده این زنان متوفی از هیات امنای آرامگاه و مسئولان شهر خواسته‌اند عوامل این اقدام را شناسایی و اعلام کنند.

فاطمه حاجی‌احمدی، از شهروندان رویان که تصویر مادرش روی سنگ مزار با رنگ پوشانده شده، گفت: «ما وصیت مادرمان را که دو سال پیش درگذشت به جا آوردیم و تصویرش را روی سنگ قبر قرار دادیم. این تنها خواسته مادرم برای مسائل مربوط به پس از مرگش بود.»

این برای نخستین بار نیست که عوامل حکومت اقدام به بی حرمتی به گور شهروندان ایرانی می کند ، پیش از این نیز در سال ۱۳۹۵ شکستن برخی سنگ‌قبرها و پاشیدن رنگ و اسید روی تصویر برخی چهره‌های شناخته شده در گورستان بهشت زهرا انتقاداتی را به دنبال داشت.

پیشتر نیز  بارها سنگ‌قبر احمد شاملو و قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای در گورستان امامزاده طاهر کرج تخریب شده است.

همچنین در کرمانشاه بسیجیان اقدام به تخریب قبرستان اعدامی های دهه ۶۰ کرده و اجساد برخی از آنان را آشکار و به جای دیگر برده اند . در همدان و اصفهان و تبریز هم اینگونه بی احترامی به قبر اعدامی ها  دیده شده است.