تندروهای رژیم اعلام پیروزی کردند و گروه موسوم به “اصلاح طلب” تایید کرد که شکست آن کامل بوده است

همانگونه که از پیش ارزیابی شده بود، جناح تندرو حکومت بزرگترین حضور را در مجلس آینده خواهد داشت و از کسانی که ممکن است از عملکرد رژیم کوچکترین انتقادی بکنند، حضوری ، احساس نخواهد شد.

اصولگرایان در تهران اعلام کردند: که بیشترین درصد رای را از آن خود کرده اند.این خبر از سوی جناح تندرو حکومت حکایت از برد احتمالی و بی چون و چرای اصولگرایان دارد؛ تا جایی که به احتمال خیلی قوی، ترکیب نمایندگان تهران برای مجلس یازدهم تماما اصولگرا خواهند شد و ۱۰۰ درصد نمایندگان پایتخت تغییر خواهند کرد .

بر اساس نتایج غیر رسمی و اخباری که از شمارش آراء در تهران تاکنون به دست آمده، حکایت از پیشتازی هر۳۰ کاندیدای لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب  (لیست وحدت) دارد و فاصله معناداری بین آنها و رقیب، یعنی اصلاح طلبان وجود دارد.

خبرگزاری تابناک وابسته به سپاه دراین باره نوشته:  شرایط و فاصله به گونه ایست که به احتمال فراوان برد قاطعی برای اصولگرایان رقم خواهد زد، به نحوی که احتمالا باعث دستیابی هر ۳۰ کاندیدای اصولگرا به کرسی های نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی می شود و در مجلس آینده نمایندگان تهران از اردوگاه اصولگرایی خواهند بود.

به عنوان مثال آماری که از مجموع آراء یکی از صندوق های شعبه اخذ رأی در تهران به دست آمده نشان می دهد از مجموع ۷۰۰ رأی ماخوذه، اصولگرایان توانسته اند بخش قابل توجهی از آراء را به خود اختصاص بدهند.

از طرفی فاصله ایجاد شده بین نفرات حاضر در لیست وحدت اصولگرایان با سایر کاندیداها از جمله نفرات حاضر در سایر لیست های انتخاباتی و اصلاح طلبان، بیانگر این است که احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده نخواهد شد و هر۳۰ کاندیدای لیست شورای ائتلاف در همین مرحله اول راهی مجلس یازدهم خواهند شد.

اصلاح‌طلبان حکومت نیز در تایید پیروزشدن تندروها در انتخابات بدون رقیب اعلام کردند:   نتیجه این انتخابات از پیش مشخص شده است.

رسانه های آلمانی در این باره  نوشته اند: شهروندان تهرانی معتقدند که  شرکت در انتخابات چیزی را تغییر نمی‌دهد و رای نمی‌دهند.

   کاترینا ویلینگر، گزارشگر کانال یک تلویزیون آلمان پس از تهیه گزارش از یک همایش انتخاباتی ائتلاف تندروهای حکومت  نوشته : مشکل اینجاست که تقریبا هیچ یک از شهروندان تهران کاندیداهای این ائتلاف را نمی‌شناسند.

وی در گزارش خود نوشته سالن های با ظرفیت بیش از۳ هزار نفر تنها در حدود کمتر از هزار نفردر ان حضور داشتند که بیشتر آنها یاری دهندگان ستاد انتخاباتی ائتلاف بوده‌اند.

این رسانه آلمانی نوشته : مردم ایران سرگردانند و معتقدند انتخابات کاری برای انان نمی کند و تنها به نفع حکومت است.  

در این گزارش امده که ظاهرا مشارکت اندک در انتخابات، که دست‌کم شواهد آن در شهرهای بزرگ به چشم می‌خورد، همه کارگزاران حکومت از همه جناح‌ها را نگران کرده است.

وبه جز رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای که رای دادن را تکلیف شرعی خوانده، حسن روحانی که به رد صلاحیت‌های گسترده شورای نگهبان معترض بود و حتی شماری از نمایندگان کنونی رد صلاحیت شده، نظیر علی مطهری و محمود صادقی نیز شهروندان را به شرکت در انتخابات دعوت کرده‌اند.

کاتارینا ویلینگر نوشته : به نظر می‌رسد نتیجه انتخابات این دوره مجلس برای دولت روحانی چندان رضایت بخش نباشد . اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در مجلس دهم فراکسیون قابل توجهی را تشکیل می‌دهند اما انتظار می‌رود ترکیب مجلس آینده به سود تندروها و مخالفان دولت تغییر کند.

خبرگزاری آلمان می‌نویسد به رغم وعده‌های چهار سال پیش روحانی و حامیانش، واقعیت در ایران امروز کاملا متفاوت است؛ جمهوری اسلامی عمیق‌ترین بحران اقتصادی خود را تجربه می‌کند، ارزش پول ملی تقریبا نصف شده و میزان بیکاری جوانان و تورم به شدت رو به افزایش است.

اما با این شرایط محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران و سر لیست فهرست مشترک “ائتلاف نیروهای انقلاب” در پایتخت از مردم خواسته در انتخابات شرکت کنند و گفته در این صورت حتما می‌توان تغییرات مثبتی ایجاد کرد.

 

این گزارشگر کانال یک تلویزیون آلمان می‌نویسد این که قالیباف و دیگر اصولگرایان چگونه می‌خواهند به این هدف دست یابند بسیار “سوال‌برانگیز” است زیرا همه آنها با هر گونه مذاکره با غرب مخالفت می‌کنند.

3 دیدگاه‌

  1. با تمام بدبینی ها نتیجه این انتخابات میتواند به نفع مردم تمام گردد.
    به قدرت رسیدن بی چون و چرای تندروها به آنها جسارت خواهد داد تا دودمان اصلاح طلبان و دولت منفور روحانی را برچینند و رژیم چهره کریه خود را بدون هیچ نقاب و پرده پوشی به جهانیان نشان دهد.
    با ایجاد شرایطی مانند دوره احمدی نژاد دیگر کفتارهای اروپایی و دموکراتهای لاشخور قادر به ماله کشی رژیم نیستند و هیچگونه فرصت و امکانی برای توجیه بقای رژیم نخواهند داشت و در نهایت از ترس نفوذ بیشتر روسیه در ایران مجبور به سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی خواهند گردید.

    لطفآ در توضیحات زیر بجای کلمه بیگانه “براوزر” از واژه فارسی “مرورگر” استفاده فرمایید.

  2. تنها یک‌ حرف میشود زد و تمام این تجزیه تحلیلها بیخود است! حقیقت این است که ملت ایران برای اولین بار رای نداده و گول بازی حکومت را نخوردند مخصوصا وقتی رهبر چلاق رژیم اعلام کرد باید رای بدهید دیگر ۱۰۰٪ شد که نه رای نمیدهیم!!!

Comments are closed.