تنش در اکثر شهرهای ایران ادامه دارد و احتمال خیزش دوباره مردم معترض همچنان وجود دارد

از مجموعۀ گزارش هایی که از ایران رسیده، چنین بر می آید که اوضاع همچنان بحرانی است و بعید نیست مردم دوباره به خیابان ها بیایند، و این بار عملیات اعتراضی خود را با شدت بیشتری از سر بگیرند.

از مشهد خبر رسید که فضای شهر همچنان بشدت امنیتی است، هنوز در چهار راهها و خیابانهای اصلی شهر نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها مستقر هستند و به هیچ عنوان شرایط یک شرایط عادی نیست .

حکومت هم چنان از انتشار قتل عام و سرکوب مردم در ایران توسط نیروهای امنیتی و سپاه و بسیج به خارج از کشور واهمه دارد

و علیرغم  تمام وعده وعیدهای مسؤلین رژیم ، اینترنتِ تمامی اپراتورهای تلفن همراه ایرانسل، همراه اول و رایتل همچنان قطع است. و تنها اینترنت ای دی اس ال ارائه شده برخی از شرکتها و در مناطقی وای فای‌های عمومی متصل شده است که آنهم بشدت نا امن است و هنوز از ترس اینکه مردم بتوانند عکسها و فیلمهایی که از توحش و کشتار رژیم گرفته‌اند را منتشر کنند اینترنت را وصل نکرده اند.

گفته شده است که بسیاری از مجروحین اعتراضات که به شدت آسیب دیده اند از ترس دستگیری به بیمارستان نرفته اند  و به کمک دیگران در خانه پانسمان شده اند .

برخی از مجروحین اعتراضات در مشهد گفته اند که  آسیب دیدگی ما در مقابل کسانی که تارومار شده اند چیز جدی و مهمی نیست. آنان مردم را وحشیانه قتل عام کردندو رحم به هیچ کس حتی زن و کودک پیر و جوان نکردند .

فرماند هان سرکوبگر سپاه پاسداران گفته بودند که این خیزش مردمی مانند جنگ تمام عیار بوده است .و ما با تمام قوای جنگی و نیروهای انتظامی سپاه و بسیج  لباس شخصی ها با مردمی که هیچ سلاحی نداشتند جنگیدیم و آنان را قلع و قمع کردیم .

یکی از مجروحین گفته که در کشتار مردم مشهد از گلوله های جنگی بر علیه معترضین استفاده کرده‌اند و چیزی که کمتر به آن توجه می‌شود اوباش رژیم در مواردی حتی با چاقو حمله کرده اند سه نفر از دوستانی که می‌شناسم چاقو خورده و بشدت زخمی شده اند تعدادی از دوستان گلوله پلاستیکی به سر و گردنشان اصابت کرده است. مزدوران رژیم برایشان مهم نبود که گلوله را به پایین تنه بزنند به سر و صورت و هر جایی که میخورد شلیک میکردند چندین نفر بدلیل اصابت گلوله پلاستیکی از فاصله نزدیک به سر و پشت گردنشان بشدت زخمی شده اند گلوله پلاستیکی به چشم یکی از معترضین اصابت کرده است که آنرا هم با کمترین امکانات در خانه در حال مداوا هستیم .

گفته شده است که شب اول اعتراضات و درگیری در مشهد تعداد زیادی را دستگیر کرده اند . ماموران رژیم حتی مجروحان زیادی را که  بشدت زخمی بودند دستگیر کرده و برده‌اند. آنان بازداشتیها را با ماشینهای پلیس منتقل نمی کردند.بلکه از کامیونتهای حمل گوشت برای انتقال جمعی و گروهی بازداشت شدگان استفاده کرده‌اند روزهای گذشته تعدادی از بازداشتیها آزاد شده اند ولی بشدت تهدید شده اند که هیچگونه اطلاع‌رسانی و مصاحبه‌ای با رسانه ها در مورد اعتراضات نداشته باشند.

یک دیدگاه

  1. اگر مردم سراسر ایران برنخیزند و به بی تفاوتیشان ادامه بدهند خاعن هستند. ایا کشتار و دستگیریهای سراسری چند روز اخیر کافی نیست که خون مردم را بر ضد این شیطانهای عمامه به سر و ادمکش بجوشاند؟

    در خیزش سال ۹۶ اوضاع مملکت ده ها برابر بهتر از حالا بود. بدانید که این جلادها بعد از این کشتارهای اخیر مهربانتر نخواهند شد بلکه زندگی را بر مردم سخت تر از همیشه خواهند کرد و زبانهای مردم ایران را با زور تفنگ خواهند برید، یعنی همان کاری که اژدادشان در ۱۴۰۰ سال پیش به سر مردم ایران دراوردند.

Comments are closed.