تنش و بحران در سراسر ایران ادامه دارد، ولی با ادامه قطع اینترنت، انتشار اخبار با مشکل روبروست

وضع اضطراری در شهرهای ایران، به ویژه کلانشهر تهران، همچنان ادامه دارد، ولی به علت ادامه قطع اینترنت، هنوز جزئیات اوضاع مشخص نگردیده و منابع خبری قادر به ارسال گزارش های بیشتری نشده اند .

حکومت سرکوبگر  ایران تلاش می کند تا با ادامه قطع اینترنت  از برقراری ارتباط تظاهرات کنندگان با خارج از  ایران جلوگیری کرده و محدودیت های شدیدتری را ایجاد  کند. مقامات امنیتی رژیم ادعا می کنند که توانسته اند افرادی را که فیلم و گزارش به خارج از ایران منتقل می سازند شناسایی و بازداشت کنند ولی بررسی میزان درستی این ادعا امکان پذیر نیست .

ایران در ششمین  روز پیاپی اعتراض‌ها ی مردمی بسر می برد و شاهدان عینی از حلقه های گسترده های نیروهای امنیتی در ایران خبر می دهند .

سازمان ملل متحد از “شمار قابل توجه” کشته‌شدگان در اعتراض‌های ایران ابراز نگرانی کرده  و حکومت ایران را در استفاده گلوله های جنگی برای کشتار مردم بی دفاع محکوم کرده است .

مردم ایران به علت نداشتن اینترنت در ارتباط تلفنی مستقیم  با برخی از رسانه های خارج از کشور گفته اند وجود جو امنیتی در ایران مردم هم چنان به اعتراضات خود ادامه می دهند .در منطقه ‌صادقیه، تهران درگیری در این محدوده میان معترضان و ماموران امنیتی همچنان وجود دارد.

گفته شده است که امروز (چهارشنبه )در  تهران، ماشین‌‌های نیروی انتظامی و یگان ویژه به همراه لباس شخصی ها در مراکز پر جمعیت شهر تهران از جمله ونک .تجریش .صادقیه .دانشگاه تهران و سایر مناطق مستقر شده اند .

در حالی که شب گذشته در محله سرآسیاب ملارد در اطراف تهران شاهد درگیری بسیار شدید با نیروهای امنیتی بوده و مردم به خیابان ریختند.خبرگزاری فارس در گزارشی ویدیویی اعلام کرد که به‌دلیل آتش‌ گرفتن بسیاری از پمپ‌بنزین‌های ملارد، صف‌‌های چند کیلومتری مقابل پمپ‌بنزین‌های فعال این منطقه تشکیل شده است.

بسیجیان و لباس شخصی های حکومت ایران با آتش زدن پایگاه های سوخت و مراکز عمومی و دولتی سعی دارند که این تحرکات مدیریت شده از سوی رژیم را به مردم نسبت دهند .

به گفته برخی از منابع خبری سپاه  پاسداران نقش اساسی در آتش زدن جایگاه های پمپ بنزین دارد .چرا که تنها این نهاد با مراکز سوخت، قرارداد برای ساخت مجدد آن دارد و از این  طریق پول تخریبی که خود ایجاد کرده دو برابر به جیب سپاه خواهد رفت .

شاهدان عینی در ایران می گویند حالا دیگر درگیری‌ها بسیار زیاد است و به کوچه‌ها کشیده شده است. و نیروهای یگان ویژه برای سرکوب کردن آنها گاز اشک اور به داخل خانه ها استفاده می کنند .

مردم ساکن شهر پرجمعیت کرج می گویند با این‌که جو شدیدا امنیتی است، ما ساعت ۴ دوباره بیرون می‌رویم. در کرج  حکومت نظامی است اما اعلام نمی‌کنند. تمام مغازه‌های کرج ساعت یک باید ببندند.

در  اصفهان، در مرکز ایران، نیز گزارش‌های مردمی حاکی از درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی است.

مردم با توجه به اینکه می دانند اینترنت قطع شده است اما به هر ترتیبی که شده از تجمع مردم خبر و گزارش تهیه کرده و به رسانه های  خارج از ایران می رسانند .در بسیاری از این ویدیوها از شهر اصفهان معترضان ، به سمت ماموران مسلح سنگ پرتاب می‌کنند و صدای شلیک گلوله ماموران امنیتی مدام شنیده می‌شود.

ماموران امنیتی در ایران به دستور علی خامنه ای به سوی مردم معترض در خیابان  شلیک مستقیم می‌کنند.

در این گزارش های مردمی آمده است که در بسیاری از نقاط شهر تعداد مردم خیلی زیاد است، در حالی‌که نیروی انتظامی و بسیج جرات نمی‌کنند سمت مردم بیایند. مردم متمرکز با هم هستند و در هر گوشه شهر حضور دارند.

در نجف آباد اصفهان  نیز این شهر در محاصره نیروهای امنیتی است و یگان ویژه نیروی انتظامی در همه جا پراکنده است.

همچنین در یزد، و شیراز نیز درگیری‌ها شدیدی بین مردم و نیروهای مسلح حکومت رخ داده و ماموران امنیتی برای متفرق کردن معترضانی که دوشنبه شب در معالی‌آباد شیراز، جمع شده بودند، اقدام به شلیک گلوله کردند.

امروز در شیراز (چهارشنبه )رژیم  برای سرکوب بیشتر مردم و ایجاد رعب و وحشت در بین آنان اقدام به آوردن تانک در شهر کرده است ، حکومت با آوردن  تانکھا به خیابانهای شیراز ناخواسته ورود ایران به “فاز انقلاب” را تایید کرد.

 هم چنین گفته شده که در محله عادل‌آباد، چهار‌راه زندان، جاده بوشهر هنوز مقاومت مردم نشکسته است. و لباس شخصی ها  خودشان بانک‌ها را آتش می‌زنند. مردم به اموال شخصی و ماشین کاری ندارند .و بسیجی ها و سپاه خودشان دکل مخابراتی و مخابرات را آتش زده و به گردن مردم  می‌اندازند.آنان دستور شلیک مستقیم به طرف مردم را از خامنه ای گرفته اند .

و اما در استان خوزستان، تاکنون حکومت سرکوبگر ایران قربانیان زیادی گرفته است. درگیری‌ها در ماهشهر بسیار شدید بوده است و به گفته یکی از ساکنان این شهر، تنها دیروز(سه شنبه ) ۸ نفر کشته شدند. 

یک کادر درمانی در استان خوزستان گفت: شور بختانه  کسانی را که در بندر ماهشهر زخمی می‌شوند با بالگرد به بیمارستان اهواز، که متعلق به سپاه است، منتقل می‌کنند. و در آنجا مشخص است که چه سرنوشتی خواهند داشت .مدارس در این شهر هنوز تعطیل است .

در شهرستان شوش دانیال، ودر رامشیر خوزستان نیز فضا به‌شدت امنیتی بود و تمام راه‌ها به این شهر توسط نیروی انتظامی و سپاه و یگان ویژه بسته شده است . 

یک از شهروندان خوزستانی گفته شده است که تمامی ناآرامی و ناامنی از طرف پلیس بوده و خیلی شدید تر هم  شده است. این پلیس است که حمله می‌کند، ماشین‌ها و خیابان‌‌ها را داغان کرده‌اند. کاسبی‌ها خوابیده، این‌ها با ملت درست برخورد نمی‌کنند. به مردم فحش می‌دهند.

در استان سیستان و بلوچستان، نیز گفته شده که  شهر خیلی شلوغ است و معترضان حضور دارند. ماموران با هلیکوپتر پرواز می‌کنند و به معترضان تیراندازی می کنند .

و اما در شمال ایران نیز اوضاع ناآرامی دارد. وفضا ی امنیتی شدید ی در شهسوار، بابل .قائمشهر ، ساری و آمل حاکم شده است و ماموران همه در خیابان هستند.

مردم ایران به علت قطعی اینترنت این خبرها را طریق تلفن به رسانه های خارج از ایران می رسانند .

و اما در زنجان خبر رسیده که مدارس تعطیل و مغازه‌ها بسته است. درگیری شدید است. خیلی‌ها را بازداشت کردند.

و در غرب ایران نیز در کرمانشاه و سنندج که بیشترین کشته شدگان اعتراضات اخیر را داشته است خبر رسیده که در کرمانشاه بانک‌ها سوخته و تعدادی از این بانک‌ها را که شیشه آن‌ها شکسته با ورق آهنی جوش زدند. لباس شخصی و نیروی انتظامی در شهر مستقر است. و با خشونت با عابرین و مردم برخورد می کنند .در سنندج نیز دانشگاه ها و مدارس تعطیل است و شهر ناآرام است.