تهدیدها و هشدارهای حکومت ایران به آلمان، به خاطر تروریست خواندن حزب الله لبنان ادامه دارد

اقدام دولت آلمان در تروریست اعلام کردن شاخه سیاسی حزب الله لبنان به عنوان یک گروه تروریستی، همچنان خشم حکومت اسلامی ایران و مقامات آن را برانگیخته است.حسن پاک آئین که پیشتر سفیر رژیم اسلامی در آذربایجان بوده، در این زمینه گفت: «[۰۹:۳۱ آلمان با اقدام علیه حزب‌الله خود را در برابر جهان اسلام قرار داده است»

این اقدام دولت آلمان با تحسین و تشویق شماری از کشورهای عرب و به ویژه عربستان سعودی روبرو گردیده و هیچ کشور اسلامی جز رژیم ایران به آن اعتراض نکرده است.

با این همه، پاک‌آیین ادعا کرده گفت: آلمان با این اقدام علیه حزب‌الله لبنان، خود را در برابر جهان اسلام قرار داده است و بهای این رفتار را خواهد پرداخت.

ارزیابی شده که پیوستن آلمان به کشورهایی که حزب الله را یک گروه تروریستی می خوانند یک ضربه دردناک دیپلماتیک برای رژیم ایران است که حزب الله به عنوان بازوی نظامی و سیاسی آن در لبنان عمل می کند.

آلمان چندمین کشور جهان است که کل تشکیلات حزب الله لبنان را تروریستی تلقی کرده اند. ایالات متحده هم اکنون بر فرانسه و چند کشور دیگر نیز فشار می آورد به آلمان بپیوندند.

این روند موجب نگرانی شدید حکومت ایران شده است. یک روزنامه وابسته به جناح تندرو در ایران سفیر آلمان در ایران را به جاسوسی به سود اسرائیل متهم ساخته بود. همچنین تهدید شده بود که هر کشور دیگر اروپایی که به این اقدام روی آورد، جان سفیر خود در ایران را به خطر می اندازد.