تهدید تروریستی از جانب حکومت خودگردان فلسطینی: «با کشتن یکی از میهمانان اسرائیل، یادروز هولوکاست را منتفی می کنیم»

در همان حال که قرار است ده ها تن از سران کشورها و مقامات ارشد برای شرکت در آئین یادروز هولوکاست به اسرائیل بیایند، یک روزنامه چاپ حکومت خودگردان فلسطینی هشدار داد که گروه های تروریستی قادرند با سوء قصد به جان یکی از میهمانان، باعث شوند که همه مرامس باطل گردد و سران حکومت ها از ترس جان خویش از اسرائیل فرار کنند و به کشور خود بازگردند.

این تهدید در روزنامه “الحیاه الجدیده” انتشار یافت که عملا سخنگوی حکومت خودگردان محسوب می شود.

تهدید به قتل شخصیت ها، در حالی که آن ها برای ادای احترام به شش میلیون نفر افرادی به اسرائیل می آیند که قربانی جنایات نازی ها شده اند، رفتاری زشت و غیرانسانی است که انتظار نمی رفت دولت محمود عباس آن را عنوان کند. مقامات رسمی حکومت خودگردان فلسطینی، تاکنون واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده و آن را نکوهش نکرده اند.

همانگونه که پیشتر گفته شد، یادروز هولوکاست، همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه مرگ آشوویتس به دست سربازان ارتش متفقین در جنگ جهانی دوم، برگزار می شود.

یک مقام امنیتی اسرائیل گفت که برای حفظ امنیت جانی میهمانان، حداکثر تدابیر لازم انجام گرفته و کوشش خواهد شد که هرگونه تلاش تروریستی خنثی گردد.

رئیس سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) روز گذشته (دوشنبه) در یک سخنرانی فاش ساخت که سازمان های امنیتی اسرائیل در یک سال اخیر توانسته اند ده توطئه ترور انتحاری را که هدف از آن کشتن شمار زیادی از شهروندان اسرائیلی بوده خنثی کنند. در همین مدت، چهار توطئه برای ربودن سربازان اسرائیلی نیز شناسایی و خنثی گردیده است. او گفت که در ظرف یک سال، بیش از ۳۰۰ مورد تیراندازی عوامل تروریستی به سوی شهروندان و سربازان اسرائیلی رخ داده که اکثر قریب به اتفاق آن ها خنثی شده است.