تهدید دوباره شریعتمداری: اگر اسرائیل غلط کند، تل آویو و حیفا را بانود می کنیم

پاسدار حسین شریعتمداری، مدیر روزنامه کیهان تهران و نماینده علی خامنه ای در این روزنامه، امروز دوباره اسرائیل را تهدید به نابودی کرد و نوشت که اگر به گفته او “اسرائیل غلطی بکند، سپاه پاسداران می تواند چند دقیقه پس از آن تل آویو و بندر حیفا که بزرگترین شهرهای اسرائیل هستند، در ظرف چند دقیقه نابود کند.

شریعتمداری، در سرمقاله امروز(سه شنبه) روزنامه کیهان نوشت: دیروز غنی‌سازی اورانیوم با غنای ۲۰ درصد که پس از اجرایی شدن برجام متوقف شده بود در سایت فردو از سر گرفته شد.

مدیر کیهان تهران، برای بزرگنمایی قدرت نظامی و عملیاتی رژیم ایران، این عنوان را برای مقاله خود انتخاب کرده بود: «در مکتب سلیمانی، دشمن التماس می کند».

او در ادامه افزود: اگرچه این اقدام مجلس و رهبری رابا واکنش‌های تندی از سوی دولتیان از جمله علی ربیعی  و  طرف‌های غربی روبه‌رو کرده است.

مدیر مسئول کیهان وابسته به رهبری  گفت: علی ربیعی سخنگوی روحانی انرا به مصلحت دولت ندانسته و پیتر استان، سخنگوی اتحادیه اروپا هم  اقدام ایران را  یک انحراف قابل توجه  از تعهدات تهران ذیل توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ (برجام) دانسته است .

پاسدار شریعتمداری در ادامه گفت:  نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم در این باره پیام داده است  که «اقدام ایران نشان‌دهنده هدف حکومت ایران برای توسعه برنامه هسته‌ای نظامی است و اسرائیل به ایران هیچگاه اجازه تولید سلاح هسته‌ای نمی‌دهد»! وی در مدعی شد: نتانیاهو فراموش کرده که اسرائیل  در چه وضع اسفباری قرار دارد و به روی خود نیاورده است، اما اسرائیل بداند  اگر روز حادثه در پیش باشد – که بعید نیست باشد – در اولین ساعات – ‌بخوانید اولین دقایق- درگیری، تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد و…

مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه گفته است: ایران مدیون نیروهای سپاه پاسداران است ، در دوران تحریم آمریکا علیه حکومت ایران قرارگاه خاتم‌الانبیاء‌ سپاه به میدان آمد و با ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه “ستاره خلیج‌فارس” به تولید بنزین و تامین نیاز داخلی پرداخت.

او در ادامه مدعی شد:  ما از اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در رآکتور تهران و برای تولید رادیو ایزوتوپ‌های مورد نیاز بیماران خاص استفاده می‌کردیم. اما آمریکا در ادامه تحریم هایش  فروش اورانیوم ۲۰ درصد را به ایران تحمیل  کرد.

شریعتمداری گفت: از سرگیری غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد که حق مسلم و قانونی ماست و بی توجهی به سرو صدا و های و هوی دشمن را می توان درسی ماندگار و راهکاری پشیمان‌کننده در برابر باج‌خواهی دشمن دانست و در سایر موارد مشابه نیز بر آن پای فشرد.

شریعتمداری در پایان گفت که تمامی کشورهای غربی و اروپایی به ایران التماس می کنند و از اقتدار حکومت اسلامی و پرورش گروه های نیابتی برای گسترش تروریسم و ناامنی در جهان وحشت دارند.